Haber Detayı
23 Nisan 2020 - Perşembe 12:14 Bu haber 3016 kez okundu
 
ŞİİR OKUMA YARIŞMASI YAPILACAK,YARIŞMAYA VİDEO KAYDI İLE KATILIM KABUL EDİLECEK VE 1.Cİ GELEN ŞİİRE ALTIN MADALYA, 2.CİYE GÜMÜŞ MADALYA 3.CÜYE İSE BRONZ MADALYA VERİLECEK
KÜTAHYA Haberi

 

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ OKULLARA VE VELİLERE PROGRAM GÖNDERDİ
EVLERİN BALKONLARI VE PENCERELERİ BAYRAKLARLA, AFİŞLERLE SÜSLENECEK MARŞLAR VE ŞARKILAR SÖYLENECEK


ŞİİR OKUMA YARIŞMASI YAPILACAK,YARIŞMAYA VİDEO KAYDI İLE KATILIM KABUL EDİLECEK VE 1.Cİ GELEN ŞİİRE ALTIN MADALYA, 2.CİYE GÜMÜŞ MADALYA 3.CÜYE İSE BRONZ MADALYA VERİLECEK

 


              İhsan Tunçoğlu    Sabah     Kütahya


Kütahya’da 23 Nisan neşe içinde şenliklerle kutlanacak. Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit’in açıklamasına göre; “ Bize her yer okul” kampanyası ile evlerin balkonları ve pencereleri bayrak ve afişlerle süslenecek.  Veliler ve Çocukları ile çocuk şarkıları ve  marşlar  söyleyecek,şiirler okunacak.


Müdür Başyiğit Programın Okullara ve Velilere duyrulduğunu belirterek “
Bu yıl 23 Nisan’ın kutlaması aynı coşku ve heyecanla evlerde kutlanacak.Balkonlar ve pencereler bayraklarla ve afişlerle süslenecek, veliler çocukarla birlikte çocuk şarkıları ve marşlar söyleyecek,şiirler okunacaktır.Komşuların balkonlarından da çocuklar velileri ile karşılıklı olarak şenlik ve kutlamalar yapılacaktır.


Şiir okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize; 1.Altın madalya, 2.ciye gümüş madalya,3.cüye ise bronz madalya verilecektir.Ayrıca Kütahya Sosyal Yardım ve Kültür Vakfı Başkanlığı Yönetim Kurulunca; Birinci,İkinci ve üçüncü olan öğrencilere nakit para ödülü de verilecektir.


Şiirler Video kaydı olarak kabul edilecek,kayıt süresi 2 dakika olacaktır.Videolarilk olarak Okullara mail veya WatsApptan iletilecek, Okullar ön eleme yaparak Şiir videolarını Milli Eğitim Müdürlüğüne ileteceklerdir.


Sonuçlar 23 Nisan günü sabah saatlerinde açıklanacaktır”şeklinde konuştu.
 

Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir