Haber Detayı
04 Ocak 2019 - Cuma 11:59 Bu haber 4685 kez okundu
 
2019 YILI İLK MECLİS TOPLANTISI YENİ HİZMET BİNASINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Kütahya Belediyesi Yeni Hizmet Binasının Meclis Üyelerine tanıtımı ve 2019 yılının ilk Belediye Meclis toplantısı gerçekleştirildi
KÜTAHYA Haberi
2019 YILI İLK MECLİS TOPLANTISI YENİ   HİZMET BİNASINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

2019 YILI İLK MECLİS TOPLANTISI YENİ

HİZMET BİNASINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

 

Kütahya Belediyesi Yeni Hizmet Binasının Meclis Üyelerine tanıtımı ve 2019 yılının ilk Belediye Meclis toplantısı gerçekleştirildi.

 

Kütahya Belediyesi Yeni Hizmet Binasını Meclis Üyeleri ve basın mensupları ile birlikte inceleyen Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahya Belediyesinde bu zamana kadar her müdürlüğün kendine iptidai bir arşivinin oluşturduğunu, yeni hizmet binasının faaliyete geçmesi ile birlikte arşiv müdürlüğünün kurulacağını ve belediyenin tüm dokümanlarının modern bir arşivde toplanacağını söyledi.

 

Kütahya Belediyesi Yeni Hizmet Binasının modern, teknolojik ve Kütahya’mıza yakışır tarihi izler taşıdığını dile getiren Başkan Saraçoğlu; Belediye yeni hizmet binamız şehrimizdeki kamu binası anlayışını değiştirecek biçimde planlanmıştır. Yaklaşık 8.000 m2lik 220 araç kapasiteli otoparkı bulunan ve yaklaşık 13.500 m2lik oturum alanına sahiptir, dedi.

 

Kütahya Belediyesinin şuan ki hizmet binası ve farklı yerlerde toplam 25 birim müdürlüğünün olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Yeni Hizmet binamızın faaliyete geçmesi ile birlikte İtfaiye Müdürlüğümüz dışında tüm birim müdürlüklerimiz tek çatı altında toplanacak. Böylece tüm hemşehrilerimiz işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde yapabilecekler, diye konuştu.

 

Şehrimize uzun yıllar hizmet verecek olan binanın hayırlı olmasını temennisinde bulunan Başkan Saraçoğlu; Yeni Hizmet Binası içerisinde sonradan kullanılması planlanan rezerv alanları ve dış mekanında özel çim alanları, gezinti yolları, özel çevre ve bina aydınlatmaları, bina girişinde süs havuzları ve saçakları, özel cephe kaplamaları ile mimari açıdan da estetiğe önem verilen binada hizmet verilmeye başlandığında idari, ticari, Sosyo-Kültürel gibi birimlerin tek çatı altında toplanması hedeflenmektedir. Kütahya Belediyesi Yeni Hizmet Binamızın şehrimiz ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum, dedi.

 

İncelemelerin ardından Kütahya Belediyesi Yeni Hizmet Binasında 2019 yılının ilk Belediye Meclis toplantısı Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu Başkanlığında gerçekleştirildi.

 

Belediye Meclisimiz, 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 25. Maddesi gereğince Denetim Komisyonu’na gizli oyla en az üç, en çok beş üyenin seçiminin yapılması konusu, 2019 Yılı Mahalli İdareler Seçimlerine kadar görev yapmak üzere, Kurumumuzu temsilen Kütahya Organize Sanayi Bölgesi müteşebbis Heyet Başkanlığında görev alacak 3 asil, 3 yedek üyenin seçilmesi konusu, Belediye Meclisimizin 06.12.2018 tarih ve 325 sayılı kararı ile Araştırma ve Tanıtım Komisyonu’na havale edilen ve Belediye Meclisinin 03.08.2010 tarih ve 326 sayılı kararı ile ‘’Gaziantep Caddesi’’ ismi verilen, İlimiz Dumlupınar Mahallesi 2654, 2669, 2674, 2678, 2685 ile 1341, 1342, 1359 adalar arasında kalan caddenin isminin “Şehit Ömer Halisdemir Caddesi” olarak değiştirilmesi konusu, 01.03.2016 tarih ve 112 nolu meclis kararının yürürlükten kaldırılması ve yangın hidrantı bedeli konusu, Galericiler Sitesinde kurulan Açık Oto Pazarının Pazar günü kurulması konusu, isimsiz sokaklara isim verilmesi ve imar planı değişiklikleri konuları görüşülmüştür.

 

Toplantıya; Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Murat Arık, Fatih Gölgeli, Ali İhsan Ertaş, Meclis Üyeleri ve Daire Müdürleri katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 2019, YILI, İLK, MECLİS, TOPLANTISI, YENİ, , , HİZMET, BİNASINDA, GERÇEKLEŞTİRİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir