Haber Detayı
24 Temmuz 2020 - Cuma 12:06 Bu haber 2274 kez okundu
 
24 TEMMUZ 1995 DE 48 YAŞINDA ŞAİBELİ BİR TRAFİK KAZASINDA ÖLDÜRÜLDÜ
DR.SADIK AHMET: BATI TRAKYA TÜRKLERİNİN KAHRAMAN SAVUNUCUSUYDU : “BİZ TÜRK’ÜZ” DEDİĞİ İÇİN MEDENİ YUNANİSTAN VE ADİL YUNAN MAHKEMELERİ(!) TARAFINDAN CEZAEVİNE ATILMIŞTI
YAŞAM Haberi
 24 TEMMUZ 1995 DE 48 YAŞINDA ŞAİBELİ BİR TRAFİK KAZASINDA ÖLDÜRÜLDÜ

DR.SADIK AHMET: BATI TRAKYA TÜRKLERİNİN KAHRAMAN  SAVUNUCUSUYDU : “BİZ TÜRK’ÜZ” DEDİĞİ İÇİN MEDENİ YUNANİSTAN  VE ADİL YUNAN  MAHKEMELERİ(!) TARAFINDAN CEZAEVİNE ATILMIŞTI

 

24 TEMMUZ 1995 DE 48 YAŞINDA ŞAİBELİ BİR TRAFİK KAZASINDA ÖLDÜRÜLDÜ

 

İHSAN TUNÇOĞLU  GAZETECİ/ YAZAR

 

Batı Trakya Türklerinin haklarını savunduğu için Medeni Yunan Devleti( !) tarafından çok eziyetelere maruz bırakıldı. Biz Türk’üz dediği için adil Yunan mahkemesi(!) tarafından hapislere mahkum edildi.

 

  Korkmadı,yılmadı Türklerin haklarını , Türkçe eğitim ve dini inanç özgürlüklerini,kimlik özgürlüklerini savunduğu için Yunanistan Hükümetinin korkulu rüyası ve başının belası haline geldi.

 

Türkiye ile yani öz kardeşleri ile iletişim ve dayanışma içinde oldu.

 

Dünya kamuoyuna Yunan mezalimini haykırmaya devam etti.İnsan hakları savunucusu görünen Avrupa Birliği üyeleri sadece seyirci kaldılar ve görmezden geldiler. Aradan 25 yıl geçti Yunanistan Batı Trakya türklerine günümüzde aynı baskıları uygulamaya devam ediyor.Sözüm ona medeni devletler yine seyirci kalıyor,yine sessizler

24 Temmuz 1995 yılında henüz 48 yaşında iken şüpheli bir trafik kazasında öldü(rüldü)

 Trafiğin neredeyse yok denecek kadar az olduğu bir köy yolunda özel arabası ile seyrederken, yan yoldan, anayola doğru gelen bir traktör üzerine geldi ve çarptı.Kamuoyunda yaygın kanaat “kaza süsü verilmiş bir suikast”

Hapislere attılar,baskılar yaptılar mücadelesinden vazgeçmeyeceğini anladıkları zaman ortadan kaldılar.

 

Dr.Sadık Ahmet bir kahramandır ve şehittir.

 

Kütahya’da 1991 yılında kendisini misafir etme şansı ve onurunu yaşamıştık.

Daha sonra kendisiyle sık,sık telefonla görüştüm. Temsilcisi olduğum Sabah gazetesine haberler yaptım.

 

 Kapalı Spor salonunda 1500 kişiye hitap etmiş,salon kelimenin tam anlamıyla yıkılyordu ve O kahramanı alkış yağmuruna tutuyordu.

 

Türk Ocağı Başkanı Ömer Aşman ve ben de Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olarak  kendisine bir “ Şükran plaketi”takdim ettim.Kütahya Gazeteciler Cemiyeti olarak bu davranışımızla;kendisini desteklediğimizi , Anadoludan yükselen bir ses olarak ilan ettik..Daha sonra Gümülcine’den bazı gazeteciler beni aradı,kendilerine Anadolu olarak “Sadık Ahmet’e sonsuz destek verdiğimizi ve Batı Trakya’lı Türk kardeşlerimizin haklarının savunulmasında,mağduriyetlerinin giderilmesinde yanlarında olduğumuzu açıkladık”

 

Kütahya  Belediyesi, Kütahya’da bir parka “Dr.Sadık Ahmet Parkı”adını verdi.

 

Dr.Sadık Ahmetle Ailesi başta olmak üzere hepimiz gurur duyuyoruz.Şehidimizi rahmetle,şükranla,dualarla yad ediyoruz.

Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: , 24, TEMMUZ, 1995, DE, 48, YAŞINDA, ŞAİBELİ, BİR, TRAFİK, KAZASINDA, ÖLDÜRÜLDÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir