Haber Detayı
10 Mayıs 2018 - Perşembe 09:46 Bu haber 12163 kez okundu
 
30 Yıllık Hayal Gerçek Oluyor
Kütahya'da 30 Yıllık Telefelik Hayali Gerçek Oluyor
KÜTAHYA Haberi
30 Yıllık Hayal Gerçek Oluyor

Kütahya'da 30 Yıllık Telefelik Hayali Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlunun Talimatı İle Gerçek Oluyor

 

Kütahya Belediyesi Teleferik Projesi fizibilite çalışmalarına başladı.

 

 

Kütahya Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek, turizm yönünden şehrimize ayrı bir değer ve vizyon katacak olan Teleferik Projesi yapımı ihalesi ile ilgili fizibilite çalışmalarına başlandı.

 

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Teleferik Projesi çalışmaları kapsamında ilgili firma yetkilileri ile görüşerek fikir alışverişinde bulundu.

 

Teleferik projesi ile ilgili Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Kütahya Belediyesi olarak amacımız hemşehrilerimize en iyi şekilde hizmet verebilmektir. Teleferik projesinin turizm yönünden çok önemli olduğunu, şehrimize ayrı bir değer katacağını düşünüyoruz. Proje sayesinde tarihi Hisar Kalemize ulaşım daha kolay sağlanacaktır. Vatandaşlarımızın söz konusu projeyle ilgili bize çok fazla talepleri olmuştu. Hemşehrilerimizin talep ve önerilerini kanun çerçevesinde değerlendirerek çalışmalarımıza yön veriyoruz, şeklinde konuştu.

 

Şehir merkezi ile Hisar Kalesi arasına yapılması planlanan teleferik çalışmaları kapsamında 500 metre hat uzunluğu, 2 istasyonu, alt istasyon alanı kapalı otopark, alışveriş alanları, teleferik istasyonu üst istasyon ise çevre düzenlemeleri, restoran, kafeterya ve teleferik istasyonu şeklinde inşa edilecektir.

Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: 30, Yıllık, Hayal, Gerçek, Oluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir