Haber Detayı
24 Eylül 2018 - Pazartesi 10:34 Bu haber 10235 kez okundu
 
600 yataklı Kütahya Şehir Hastanesi'nin 2020 yılında tamamlanacak
600 yataklı Kütahya Şehir Hastanesi'nin 2020 yılında tamamlanacak
SAĞLIK Haberi
600 yataklı Kütahya Şehir Hastanesi'nin 2020 yılında tamamlanacak

600 yataklı Kütahya Şehir Hastanesi'nin 2020 yılında tamamlanacak

 

Sağlık Bakanı Yardımcısı Halil Eldemir'e Vali Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Ahmet Tan ile Ceyda Çetin Erenler, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Hüseyin İnceöz, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Alper Cihan ile Kütahya İl Sağlık Müdürü İsmail Zehir eşlik etti.

 

İnşaat incelemesinde Güriş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Müşfik Hamdi Yamantürk ile diğer firma yetkilileri de hazır bulundu.

 

Şantiyeye en üst düzeyde ilk ziyaretin Sağlık Bakanı Yardımcısı Halil Eldemir tarafından gerçekleştirildiğini belirten Güriş İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür Yardımcısı Tarık Aygün, yatırım bedeli 538 milyon 306 bin TL olan 600 yatak kapasiteli Kütahya Şehir Hastanesinin 2020 yılında tamamlanarak hizmete sunulacağını kaydetti.


 

"Kütahyalı hemşehrilerimize güzel bir hizmet vermeyi arzu ediyoruz"


 

En başarılı kamu- özel iş birliği örneğinin Kütahya'da hayata geçirildiğini belirten Sağlık Bakanı Yardımcısı Halil Eldemir, “Bizim Türkiye'de özel-kamu iş birliğiyle bu projelerimizin yaklaşık 2010 yılından beri gündemimizde olan bir konu. Geride bıraktığımız yatırımlar veya ortaklıklarda edindiğimiz tecrübeler ışığında burada benim merkezden gördüğüm kadarıyla en az problem yaşadığımız, en iyi şekilde başlangıç yaptığımız bir proje. Ümit ediyorum ki başladığımız gibi en güzel şekilde tamamlayalım. Sağlık Bakanlığı şu anda ciddi yatırımları içinde barındıran bir Bakanlık. Burada da üst düzey yönetici, Bakan Yardımcısı sıfatıyla ilk defa bir teknik eleman olarak bu Bakanlıktayız. Bundan sonra da devam edecek projelerde ortaklıklarımızla, mutlaka yaptıklarımızla edindiğimiz tecrübeyi birbirimizden memnuniyetimizi ölçerek devam ettireceğimize inanıyorum. İnşallah kazasız, belasız bir çalışma süreci olur. En kısa sürede burayı teslim eder, işletmeye alırsınız. Biz de doktorlarımızla, sağlık personelimizle, Kütahyalı hemşerilerimize güzel bir hizmet vermeyi arzu ederiz” dedi.

 

İnşaatı devam eden 600 yataklı şehir hastanesinin ise 2020 yılına kadar tamamlanması hedefleniyor. Genel hastanede 500, fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesinde 100 yatak olması planlanıyor. Ana hastanede odaların 159'u tek, 136'sı çift kişilik, fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesinde odaların 32'si tek, 32'si çift kişilik olacak. Genel hastanede her branştan 152 polikliniğin, fizik tedavi ve rehabilitasyonda ise 20 polikliniğin hizmet vermesi planlanıyor. Kütahya Şehir Hastanesi, 15 ameliyathanesi, 79 yoğun bakım yatağı, 13 diyaliz, 14 kemoterapi koltuğu ile hizmet verecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 600, yataklı, Kütahya, Şehir, Hastanesi'nin, 2020, yılında, tamamlanacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir