Haber Detayı
15 Mart 2019 - Cuma 11:07 Bu haber 8507 kez okundu
 
Işık
Alim Işık "Toplam 129 Proje Açıkladık"
SİYASET Haberi
Işık

Işık "Toplam 129 Proje Açıkladık"

 

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Alim Işık Kütahya Kamu-Sen İl Temsilciliğinin düzenlediği Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve Türk Eğitim -Sen Genel Başkanı Galip Geylan’ın da aralarında bulunduğu istişare toplantısında bir konuşma yaparak projelerini anlattı. Işık “Kütahya’da 129 projeyle halkımızın karşısındayız” dedi.

 

O VEBALE ORTAK OLMAMIZA YOL AÇACAKTIR

 

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Alim Işık Hepimizin de bildiği gibi önümüzdeki günlerde yapılacak 31 Mart mahalli idareler seçimleri, memleketimizi 5 yıl süreyle yönetecek olan belediye başkanları birlikte çalışacakları meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri ve mahalle veya köy muhtarları ile onların birlikte çalışacakları azalarının seçimlerinin yapılacağı çok önemli seçimlerdir.  Önemi iki konuda öne çıkıyor. Birincisi bu seçimlerin milletvekili seçimlerinde olduğu gibi beş yıldan daha az sürede bir tekrarı mümkün değil! Anayasa değişmediği sürece, erken seçim yok. Dolayısıyla vereceğimiz karar bulunduğumuz şehrin veya beldenin 5 yıl süreyle ya doğru yönetilmesine ya da yanlış yönetilmesi halinde o vebale ortak olmamıza yol açacaktır. Birinci önemi bu, milletvekili seçimlerinde 2 parti 3 parti anlaşır. Baktı meclis çalışmaları doğru gitmiyor. Bir erken seçim kararı alınır. Bir yıl, iki yıl, altı ay sonra seçtiğimiz milletvekillerini değiştirme şansımız var. Ama yerel yöneticileri beş yıl süreyle değiştirme şansımız yok. Karar bunun için çok önemli milletin geleceğini memleketin geleceğini etkiliyor.

 

4 ADAYIN 4’Ü DE SİYASETE BİSMİLLAH DEDİLER. ADAY OLDULAR

 

MHP Belediye Başkan Adayı Işık “İkinci önemi milletvekili seçimlerinde örneğin Kütahya’da 5 kontenjan var. Dolayısıyla beş farklı dünya görüşüne sahip arkadaşlarımızın gönül rahatlığıyla oy vereceği alternatifin çok olduğu seçimler ama, yerel seçimlerde öyle bir şans yok. Seçilecek belediye başkanı seçilecek muhtar tek, aday çok olabilir ama, seçim tek, burada vereceğimiz karar bu işi en doğru şekilde yapabilecek en iyi tercih hangisi ise, o adayın seçimi yönünde karar olmalıdır. Aksi takdirde 5 yıl boyunca yapılacak olumsuz hatalı ya da eksik eylemlerden biz sorumsuz olamayız. Önümüzde Kütahya için konuşursak 5 tane aday arkadaşımız var. Kimsenin şahsına, özel hayatına, en ufak bir olumsuz söz söylemem mümkün değil! Ama bu işi en iyi yapabileceğine inandığınız insanın tercihi sizin kararınız, bu iş hemen siyasete adım atıldığında ben Kütahya’yı yönetmek istiyorum diyen arkadaşların işi değil!  Zor bir iş Kütahya! Baktığınız zaman şahsımın dışında 4 adayın 4’ü de siyasete bismillah dediler aday oldular. Saygı duyarız. Bir yerlerden başlamaları gerekiyor” dedi.

 

İL YAŞLANMIŞ YATIRIMCI GELMİYOR

 

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Alim Işık “Ama Kütahya yönetilmesi zor, derdi çok, yılların yükünün çok ağır olduğu bir il. Altından kalkabilecek ekibi seçmeniz lazım çünkü, Kütahya maalesef yıllarca unutulmuş ihmal edilmiş birçok sorunu birikmiş önemli bir il, niçin önemli Dünya’da cenabı Allah’ın başka ülkelere ve illere vermediği birçok nimeti var. Ama bu nimetleri üretime, istihdama, huzura dönüştürememiş, yılların ihmali olan, geri kalmış, bundan dolayı da maalesef Ankara’nın batısında son 20 yıldır göç vermeye devam eden ve göç veren bu İl’in gençlerinin İl’i terk ettiği dönemleri halen yaşayan bir il, göç istatistiklerine baktığınız zaman 25 ve 40 yaş arasında ki girişimci gençler ilimizi terk ettiğini görüyoruz. İlimiz maalesef ve üzülerek söylüyorum bu bölgenin en yaşlı ili Türkiye’n inde en yaşlı illerinden biri, en güzel kaynaklara sahip yeraltı madenleri var. Jeotermal enerjisi var. Yer üstünde başka ülkelere ve illere nasip olmayan zengin tarihi var. Kültürü sanatı var. Vefalı demokrasiye, devletine bağlı çalışkan insanları var. Ama gençlerin bu ili terk etmesini maalesef durduramıyor. İl yaşlanmış yatırımcı gelmiyor. Dolayısıyla sosyal huzur bozulmuş hepiniz çok iyi biliyorsunuz” dedi.

 

 

İŞTE BUDA BENİM PROJEM DEDİĞİ PROJELER VAR

 

 Prof. Dr. Alim Işık “İnsanların birbirlerine selam vermekten imtina ettiği bir il haline gelmiş. O zaman bu ilde barışı sağlayacak göçü durduracak İl’in nüfusunu normalleştirecek ve böylece yatırım yapılabilecek ve tercih edilecek bir il haline getirilecek gençlerinin önemli bir bölümü bir şekilde uyuşturucuya, kumara ve kötü alışkanlıklara bulaşmış. Bunların bu bataktan çıkartılıp spor tesisleriyle, sosyal kültürel etkinliklerle topluma kazandırıldığı ve spor ’un mutlaka öncelikle desteklenmesi gerektiği bir il hedefi koyduk önümüze, önümüzdeki 5 yıl içerisinde Türkiye’nin tercih edilen ilk beş il arasına sokmayı hedefledik. Birlikte yönetmeye talip olalım. Kütahya’mızın gelecek 5 yılını birlikte güzel günlere çevirelim. Bunu arzu ediyoruz. Bunun için 3 aydır günde en az 12 saat olmak üzere ortalama 14 -15 saat ter dökerek, alın teriyle ve akılla Kütahya’yı yönetecek projelerimizi hazırladık. İddia ediyorum Türkiye ye örnek olabilecek, Kütahya da yaşayan herkesin işte buda benim proje dediği projeler var” dedi.

KÜTAHYA BELEDİYE HASTANESİ PROJEMİZİ AÇIKLADIK

 

Işık “Kütahya da sağlık sektörün de ne kadar sıkıntılı günler geçirdiğini bizden çok daha iyi biliyor. Hastalarımız ili terk edip Eskişehir’e, Bursa’ya, Ankara’ya, İstanbul’a kadar gitmek zorunda kalıyor. Özellikle bu sıkıntıların çekildiği branşların içinde olduğu kadın doğum ve tüp bebek, çocuk sağlığı, fizik tedavi, ortopedi, onkoloji ve psikiyatri dallarında hizmet verecek bir Kütahya belediye hastanesi projemizi açıkladık” dedi.

 

TOPLAMDA 129 PROJE AÇIKLADIK

 

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Alim Işık “Yaklaşık 400 -500 civarında Kütahya’mızda eğitim öğretim görmüş ama işsiz olduğu için bu memleketi terk etmiş gençlerimizi istihdam etmek istiyoruz. Ve bunu mutlaka Kütahya’mıza kazandıracağız. Toplamda 129 proje açıkladık. Hepsi değerli ve hepsi Kütahya’ya uygun projeler, akılla hazırlanmış projeler Kütahya’ma hizmet için ant içtik ve mutlaka kazanacağız. Kimseyle kavga etmiyoruz kimseyle atışmıyoruz sevdamız Kütahya diyor ve işimize bakıyoruz. Yapacak çok işimiz var. Kaybedecek hiç zamanımız yok” dedi.

Kaynak:Kütahya postası

Kaynak: Editör:
Etiketler: Işık, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir