Haber Detayı
12 Ocak 2018 - Cuma 16:24 Bu haber 14704 kez okundu
 
AÇIK ÜNİVERSİTE PROGRAMI KÜTAHYALILAR İLE BULUŞUYOR
Kütahya Belediyesi, Türkiye’de bir ilke daha imza atıyor.
KÜTAHYA Haberi
AÇIK ÜNİVERSİTE PROGRAMI KÜTAHYALILAR İLE BULUŞUYOR

    Kütahya Belediyesi, Türkiye’de bir ilke daha imza atıyor.
Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Kütahya Belediyesi, "Açık Üniversite" programıyla alanında uzman isimleri Kütahyalılar ile bir araya getirecek. Kütahya’da oturan 16 yaş ve üzeri herkesin başvuru yapabileceği üniversitenin ön kayıtları 10 Ocakta başlamış olup, 5 Şubat’ta sona erecek.

   "Açık Üniversite" programı, 8 Şubat’ta Kültür ve Turizm Eski Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı’nın ilk dersi vereceği açılış programıyla başlayacak.

    Türkiye’nin saygın hocaları, Kütahya Belediyesi Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde Kütahyalı hemşerilerimize, 3 ay boyunca aralarında İslam Şehirleri, İslam Düşünce Tarihi, Millilik ve Yerlilik, Sosyolojik Düşünmek, Siyasetnameler, Modernizm, Modern Şiir ve Poetika, Türkiye’nin Yerel Yönetim Yapısı’nın da bulunduğu çok sayıda ders verecek. Ücretsiz verilecek eğitimin sonunda katılımcılara katılım belgesi de verilecek. 
Kütahya Belediyesi Açık Üniversite programının eğitim kadrosunda Prof. Dr. Ali Şükrü Çoruk, Prof. Dr. Tufan Gündüz, Prof. Dr. Ergün Yıldırım, Doç. Dr. Süleyman Berk, Doç. Dr. Rüveyda Kızılboğa, Doç. Dr. Kasım Küçükalp, Doç. Dr. Bengül Güngörmez, Yrd. Doç. Dr. Murat Kaş, Ömer Lekesiz, Zafer Acar, Mehmet Akif Can, İbrahim Altay, Yusuf Genç gibi isimler yer alıyor.

   Üniversite ile katılımcılara, İslam Şehirleri, İslam Düşünce Tarihi, Batı Düşünce Tarihi, Modern Şiir ve Politikalar, İslam İktisadi, Modernizm, Medya- Postmedya ve Enformasyon, Millilik ve Yerlilik, Siyasetname Konuşmaları, Sosyolojik Düşünmek, Türkiye'nin Yerel Yönetim Yapısı gibi çeşitli dallarda akademik eğitimler verilecek.

Konu ile ilgili konuşan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Belediye olarak, kültürel çalışmaların yönünü önemli ölçüde belirleyecek yeni bir perspektif sunmak amacıyla “Açık Üniversite” programımızı hemşerilerimizle buluşturuyoruz dedi.

Açık Üniversite’nin Türkiye’nin kültürel gelişimine önemli katkılar sağlayacağını ifade eden Başkan Saraçoğlu; Kendi topraklarının geçmişiyle bağı olmayan, başkalarının diliyle konuşan, başkalarının gözüyle gören, başkalarının aklıyla düşünen toplumlar kendi medeniyetini inşa edemez, geleceğe taşıyamaz. "Açık Üniversite" programımızın, bugün geçmişte kaldığı düşünülen, zaman zaman sadece estetik kaygıların tatminine dönük bir retorik gibi algılanan köklü kültür ve medeniyetimizin hemşerilerimizin zihinlerinde yeniden yer almasını diliyoruz dedi.

Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: AÇIK, ÜNİVERSİTE, PROGRAMI, KÜTAHYALILAR, İLE, BULUŞUYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir