Haber Detayı
04 Ocak 2019 - Cuma 10:13 Bu haber 4050 kez okundu
 
AGD'den Mekke’nin Fethi Programı
AGD'den Mekke’nin Fethi Programına Büyük İlgi
KÜTAHYA Haberi
AGD'den Mekke’nin Fethi  Programı

AGD'den Mekke’nin Fethi  Programı 

 

 

AGD'den Mekke’nin Fethi  Programına Büyük İlgi

 

 

Anadolu Gençlik Derneğinin düzenlediği Mekke’nin Fethi ve Siyer-i Nebi ödül töreni programına Kütahya halkı yoğun ilgi gösterdi.

 

Anadolu Gençlik Derneği Kütahya Şubesi tarafından Kütahya'daHazerDinari Kültür Merkezindedüzenlenenprogramda Kütahyalılar salonu doldurdu.

 

Anadolu Gençlik Derneği Kütahya Şube Başkanı Erol Taşkın, programda yaptığı konuşmada, tüm Müslümanların kıblesi olan Kabe’nin bulunduğu, şehirlerin anası olan Mekke’nin fethini özellikle genç nesle her yıl tekrar tekrar hatırlatmanın önemli olduğunu kaydetti.

 

Taşkın, “İstanbul’u, Diyarbakır’ı, Kudüs’ü, Mekke’yi birbirine bağlayan ruh fetih ruhudur.” dedi.

 

Programda konuşma yapan eğitimci Muzaffer Aktürk ise , "Yer yüzünde ibadet maksadı ile inşa edilen ilk mecsit Kabe-i Muazzamadır. Mekke’nin fethi İslam tarihi açısından çok önemlidir. Bizim bu günü her zaman hatırlamamız ve hatırlatmamız gerekir" diye konuştu.

 

Programda okunan Kuran tilaveti  veGrup Fetih’in söylediği ilahi ve ezgiler katılan misafirleri mest etti. Ayrıca Akıl Küpü Anaokulu’nun gösterisi izleyiciler tarafından yoğun ilgi gördü. ortaokullarkaşif grupları tarafından şiir ve ezgiler okundu.

 

Gecenin sonunda ise,İl genelinde yapılan Liseler Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye girenlere ödül töreni düzenlendi. Kütahya İl birincisi Tavşanlı Tavşanlı İMKB Anadolu Lisesi’nden Hüseyin Özsu, il ikincisi Gediz Mustafa Necip Alayeli Anadolu Lisesi ‘ndenBahar Yeşil ve il üçüncüsü olan Tavşanlı Tavşanlı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Rukiye Şahin’e ödülleriŞube Başkanı Erol Taşkın tarafından takdim edildi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AGD'den, Mekke’nin, Fethi, , Programı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir