Haber Detayı
12 Mart 2018 - Pazartesi 14:25 Bu haber 7485 kez okundu
 
ALİBEY AYDIN KÜTAHYA'YI DÜNYA'YA TANITIYOR
ALİBEY AYDIN KÜTAHYA'YI DÜNYA'YA TANITIYOR
KÜTAHYA Haberi
ALİBEY AYDIN KÜTAHYA'YI DÜNYA'YA TANITIYOR

 

  Kütahya'nın  Tavşanlı ilçesinde  gazetecilik  yapan Alibey Aydın Kütahya ve ilçelerinden çektiği fotoğraflarla Kütahya ilinin tanıtımına katkı sağlıyor.

 

      Fotoğraf çekmeyi seven  bir gazeteci olan Alibey Aydın  Kütahya’nın doğal güzelliklerini fotoğraf karesine alarak  Türkiye ve dünyaya tanıtıyor. Domaniç’in dağlarını, yaylasını, Simav’ın ovasını, Gediz’in Murat Dağı’nı, Emet’in Eğrigöz’ünü, Çavdarhisar’ın tarihine tanıklığını, Tavşanlı’nın leblebisini ve Kütahya’nın çinisini yakaladığı güzel anlarda fotoğraflayan Aydın’ın fotoğrafları tanıtım için en büyük araçlardan birisi oldu. Aydın’ın Çavdarhisar’da çektiği halk arasında yıldız kayması olarak bilinen meteor yağmuru fotoğrafları dünyaca ünlü Times dergisinde yayınlanarak büyük ses getirmişti.

      Geçtiğimiz aylarda Murat Dağı’nda gözlemlediği ve fotoğrafladığı Geminid Meteor Yağmuru ile İngiltere’nin dünyaca ünlü gazetesi The Guardian’ın internet sitesinde haftanın fotoğrafları arasında yayınlaması ile büyük bir başarı elde etti.  Türkiye’de de birçok internet sitesi başta olmak üzere haber kanalları ve gazeteler fotoğraflara geniş yer verdi ve Kütahya ve Alibey Aydın’dan söz etti.

Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: ALİBEY, AYDIN, KÜTAHYA'YI, DÜNYA'YA, TANITIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir