Haber Detayı
06 Temmuz 2021 - Salı 09:55 Bu haber 849 kez okundu
 
ANKARA’DA TGK GENEL KURULU VE İKİ ÖNEMLİ ZİYARET
ANKARA’DA TGK GENEL KURULU VE İKİ ÖNEMLİ ZİYARET
GÜNDEM Haberi
ANKARA’DA TGK GENEL KURULU VE İKİ ÖNEMLİ ZİYARET

ANKARA’DA TGK GENEL KURULU VE İKİ ÖNEMLİ ZİYARET

                     İHSAN  TUNÇOĞLU  GAZETECİ/ YAZAR

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonun  ( TGK )  3.Genel Kurulu  Ankara’da gerçekleştirildi..
 Türkiye’deki İller ve İlçelerde bulunan 87 Gazeteciler Cemiyetlerinin en üst mesleki kuruluşu olan TGK’nın Kongresi büyük bir olgunluk ve samimi bir atmosfer içinde geçti.
 Türkiye’nin en güçlü basın meslek kuruluşu olan TGK’da Nuri Kolay’lı oy birliği ile güven tazelerken, Yeni Kurullara seçimler yapıldı.
  TGK’nın kuruluş yıllarından beri emek veren birisi olarak, TGK Onur Kuruluna aday gösterilmem ve sonrasında seçilmiş olmamdan dolayı; beni aday gösteren Nuri Kolaylı ve  Sefa Özdemir’e teşekkürlerimi sunuyorum. TGK Genel Başkanımız Nuri Kolaylı’nın fedakar ve başarılı çalışmaları ve hizmetleri ile TGK her geçen gün daha güçlü,daha etkin bir meslek kuruluşu haline gelmektedir. TGK için Nuri Kolaylı gibi değerli bir şahsiyetin Genel başkan olması  Türk basını için bir şanstır.  Keza, Genel Başkan Yardımıcısı “Sayın Sefa” olarak tanınan  Sefa Özdemir’in Anadolu’nun her her köşesine adeta ayak basmadığı il,ilçe kalmadı.Yaz-kış demeden ziyaret ve görüşme turlarını sürdüren  Sefa Özdemir renkli kişiliği ile hepimizin sevgi ve takdrilerini kazanıyor. 
  Gazeteciler Cemiyeti Başkanı( Ankara) Nazmi Bilgin gibi tanınmış duayenler arasında Onur Kuruluna seçilmiş olmaktan dolayı kıvanç duyuyorum. 
Seçimler sonrası beni kutlama nezaketinde bulunan Protokol üyelerine,dostlarıma,meslektaşlarıma ve akrabalarıma şükranlarımı sunuyorum.
              YARGITAY BAŞKANI VE VAKIFLAR GENEL MÜDÜRÜNE ZİYARETLER

Kütahya Ağır Ceza mahkemesi Başkanı olduğu dönemlerde, tanıdığımız T.C.Yargıtay Başkanı Sayın Mehmet Akarca ve T.C.Vakıflar Genel Müdürü Sayın Burhan Ersoy’a ziyaretlerde bulunduk.
  Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü,değerli hemşehrimiz Sayın Dr.  Mustafa Altuğ Atalay’la birlikte ziyaretine gittiğimiz Kütahya’mızın değerli dostu, Yargıtay Başkanımız Mehmet Akarca, bize geniş vakit ayırdı.Sohbetimizin ağırlığını Kütahya gündemi oluşturdu.Sayın Akarca’nın  Yargıtay gibi ulvi bir makama seçilmesi Kütahya’da da sevinçle ve gururla karşılandı. 
Kütahya sevgisini her vesile dile getiren Sayın Yargıtay Başkanımızla samimi bir atmosfer içinde   unutulmaz bir  sohbetimiz oldu.
 
   Daha sonra Vakıflar Genel Müdürü Sayın Burhan Ersoy’a bir ziyaretimiz gerçekleşti. Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı olarak benimle birlikte;Vakfımızın Şefi Hakan Demirtaş’la birlikte gittiğimiz Sayın Genel Müdürümüzün Kütahya’nın tarihi ve kültürel zenginlikleri hakkında geniş bilgilere sahip olduğunu görmekten memnuniyet duyduk.Kendisini şahsım ve Yönetim Kurulumuzun değerli Üyesi M.Naci Pekcan adına Kütahya’ya davet ettik.
 Bu Ziyarette; Burhan Ersoy’un Yurt içinde Yurt dışında bulunan ata yadigarı tarihi eserlerimizin gelecek kuşaklara aktarılması konusundaki üstün gayretleri ve katkılarını yakından bildiğimi ve izlediğimi  ifade ettim
2 Yıl önce Eşim ve Oğlum’la gittiğimiz Saraybosna Başçarşıdaki Tarihi Camiinin restore çalışmalarını bizzat gördüğümüzü ve bundan büyük bir heyecan  ve gurur duyduğumuzu  ifade ettim.
Genel Müdürümüz Burhan Ersoy; kendi eseri olan “ Gün Ola Harman Ola” kitabını bize hediye etti.
Yargıtay Başkanımız ve Vakıflar Genel Müdürümüze yakın ilgi ve misafir perverliklerinden,hüsn-ü kabüllerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum.

Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: ANKARA’DA, TGK, GENEL, KURULU, VE, İKİ, ÖNEMLİ, ZİYARET,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir