Haber Detayı
25 Aralık 2017 - Pazartesi 09:29 Bu haber 3070 kez okundu
 
ATIK SU ARITMA TESİSİ İŞLETMEYE AÇILIYOR
KÜTAHYA ATIK SU ARITMA TESİSİ İŞLETMEYE AÇILIYOR
KÜTAHYA Haberi
ATIK SU ARITMA TESİSİ İŞLETMEYE AÇILIYOR

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Avrupa Birliği Yatırımları Daire Başkanı İsmail Raci Bayer’i ziyaret etti.

Ziyarette yapım çalışmalarının sonuna gelinen Atık Su Arıtma tesisi ile ilgili bilgiler verildiğini belirten Başkan Saraçoğlu; Atık Su Arıtma tesisimizin yapım çalışmaları tamamlanmak üzere. Artık tesisin işletmeye alınma süreci başlayacak. İnşallah Şehrimiz gelecek 50 yıl atık su arıtma sorunu yaşamayacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Avrupa Birliği Yatırımları Daire Başkanı İsmail Raci Bayer’le de, Atık Su Arıtma tesisinin işletmeye alınma sürecini değerlendirdik, dedi.

Kütahya Belediyesi Vizyon projeleri arasında yer alan Atık Su Arıtma Tesisinin yüzde 85'i Avrupa Birliği fonlarından, yüzde 6'sı Çevre ve Şehircilik Bakanlığından, yüzde 9'u da Kütahya Belediyesi kaynaklarından karşılanıyor. Tesis Kütahya'ya yapılan en büyük yatırımlar arasında yer alıyor. Atık Su Arıtma Tesisi, Kütahya nüfusunun 2 katı atık suyunu arıtabilecek modern bir tesis olacak. Tesiste sadece arıtma değil, buradaki çamuru da kurutarak enerji üretimide yapılacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ATIK, SU, ARITMA, TESİSİ, İŞLETMEYE, AÇILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir