Haber Detayı
23 Ocak 2018 - Salı 11:19 Bu haber 5372 kez okundu
 
ATA SPORLARIMIZ KÜTAHYA'DA YAŞATILIYOR
GELENEKSEL ATA SPORLARI KÜTAHYA BELEDİYESİ ÖNCÜLÜĞÜNDE YENİ NESİLLERE SEVDİRİLİYOR
KÜTAHYA Haberi
ATA SPORLARIMIZ KÜTAHYA'DA YAŞATILIYOR

GELENEKSEL ATA SPORLARI KÜTAHYA BELEDİYESİ ÖNCÜLÜĞÜNDE YENİ NESİLLERE SEVDİRİLİYOR

     Kütahya Belediyesi ile Germiyan Geleneksel Ata Sporları Kulübü’nün katkılarıyla Geleneksel Ata Sporları Etkinliği Sera Avm’ de gerçekleştirildi.

   Geleneksel Ata Sporları Etkinliği çerçevesinde Etkinlik alanında Geleneksel Ata Sporlarımızdan Geleneksel Okçuluk, Mangala, Mas Güreşi etkinlikleri uygulamalı olarak sergilendi. Geleneksel ok ve yay yapımı ile alakalı stant açılarak katılımcılara bilgiler verildi. Ayrıca El yapımı deri çarık, süs eşyaları, börk ve bileklik gibi ürünlerde tanıtıldı.

   Etkinlikler çerçevesinde konuşan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Ata sporlarımız, yüzyıllardır milli kültür varlığımızdan hareketle oluşturulan, geçmişte var olan kültürümüzü gelecek nesillere aktarma noktasında önem arz etmektedir. Bu noktada Kütahya Belediyesi olarak Ata sporlarımızı günümüze aktarmaya devam edeceğiz. Göreve geldiğimizden itibaren her sene bu anlamda büyük festivaller düzenliyoruz, düzenlemeye de devam edeceğiz. Ayrıca Germiyan Geleneksel Ata Sporları Kulübüne de Geleneksel Ata Sporları Etkinliğine vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum, dedi.

   Etkinliğe katılan Kütahyalılar Geleneksel Ata Sporlarını yaşatarak günümüze taşımasında emeği geçen Kütahya Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

    Sera Avm’ de geçekleştirilen etkinliğe Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Fatih Kölgeli, Murat Arık, Ali İhsan Ertaş ve çok sayıda sporsever katıldı.

Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: ATA, SPORLARIMIZ, KÜTAHYA'DA, YAŞATILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir