Haber Detayı
22 Temmuz 2020 - Çarşamba 10:15 Bu haber 1938 kez okundu
 
BAŞKAN IŞIK "MAHALLELERİMİZİN YAĞMUR SUYU PROBLEMİ TEK TEK ÇÖZÜME KAVUŞUYOR"
BAŞKAN IŞIK "MAHALLELERİMİZİN YAĞMUR SUYU PROBLEMİ TEK TEK ÇÖZÜME KAVUŞUYOR"
KÜTAHYA Haberi
BAŞKAN IŞIK

BAŞKAN IŞIK "MAHALLELERİMİZİN YAĞMUR SUYU PROBLEMİ TEK TEK ÇÖZÜME KAVUŞUYOR"

 

 

Kütahya Belediyesi, Vefa Mahallesi, Okmeydanı Mahallesi, Fuatpaşa Mahallesi ve sanayi bölgesinde altyapı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.Kurulduğu günden bu yana yağmur suyu problemi çözülemeyen Vefa Mahallesi’nde Kütahya Belediyesi, kapsamlı bir yağmur suyu hattı döşeme çalışması gerçekleştiriyor. Kütahya Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışmalar kapsamında Vefa Mahallesi Zığra Sokak’a 1000 m uzunluğunda 600’lük yağmur suyu hattı ve 600’lük çapında 400 m uzunluğunda kanalizasyon hattı döşeniyor.

Okmeydanı Mahallesi Papatya Sokak’a dağdan gelen suyun yerleşim yerlerine zarar vermemesi için 150 m uzunluğunda 300’lük yağmur suyu hattı döşeyen ekipler, çalışmaların sona ermesiyle birlikte ızgara yerlerinin yapımına başladı.Fuatpaşa Mahallesi ve sanayi bölgesinin yıllardır çözülemeyen su baskınlarının önüne geçmek için çalışmalarına geçtiğimiz günlerde başlayan Kütahya Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü personeli, çevre yolu yatay sondajını bitirdi. Ekipler, bu kapsamda Devlet Demir Yolları’nın tren yolu altında geçiş çalışması yapıyor.


Çalışmalar sona erdiğinde söz konusu bölgelerdeki yaşanacak olası şiddetli yağışlarda yerleşim yerleri su baskınına maruz kalmayacak ve hat şişmesi nedeniyle oluşan kötü koku ortadan kalkmış olacak.

Kaynak: Editör: Hüseyin SAVRAN
Etiketler: BAŞKAN, IŞIK, "MAHALLELERİMİZİN, YAĞMUR, SUYU, PROBLEMİ, TEK, TEK, ÇÖZÜME, KAVUŞUYOR",
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir