Haber Detayı
09 Mart 2020 - Pazartesi 02:19 Bu haber 3378 kez okundu
 
Bayanlar 8 Mart’ı Sergi İle Kutladı
Tavşanlı Belediyesinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle eski otogarda düzenlemiş olduğu sergi takdir ile karşılandı
GÜNDEM Haberi
Bayanlar 8 Mart’ı Sergi İle Kutladı

Bayanlar 8 Mart’ı Sergi İle Kutladı

 

 

Tavşanlı Belediyesinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle eski otogarda düzenlemiş olduğu sergi takdir ile karşılandı. Tavşanlı Belediyesi ve Tavşanlı Üretici Kadınlar Birliği ortak organizasyonunda birçok sanatçı eserleri ile kendilerine ayrılan kısımlarda yer aldılar.

 

 

Tavşanlı Üretici Kadınlar Birliği Başkanı Zekiye Durgut Eröz ve ekibinin sergileri Tavşanlılı vatandaşlarımızdan tarafından ziyaret edilirken karma sergide birçok sanatçının eserlerini de gözlemleme fırsatı buldular. Birbirinden değerli sanatçıların eserleri yer alırken özellikle son dönemlerde ulusal basın tarafından da adı sürekli haberler de geçen Ağaç Kökü çalışmaları ile ün salan Cumhur Günay’da yer aldı. Karma sergide yer almaktan son derece mutlu olduğunu dile getiren Günay şunları söyledi;

 

 

“Kadınlarımızı sadece 8 Mart tarihinde hatırlamak ya da onların bizim hayatımızda olan önemlerini yılda bir kez hatırlayan bir toplumu değiliz. Türk kadını her zaman için cefakârlığı, anaç yapısı ve memleketine olan bağlılığı ile her zaman tüm dünya milletlerinden farklı olduğunu ortaya koymuştur. Kendilerinin bu günlerini kutluyor ve haklarını helal etmelerini istediğimizin altını çizmek istiyorum.

 

 

Daha önceleri birkaç basın kurumunda haberlerim yer aldı. Ben başta Kütahya olmak üzere ilimizdeki tüm sanatçıların ulusal basında yer alarak eserlerimizin ülkemiz ve dünya genelinde tanınmasını istedim. Sanatçı olmak ve bir eser ortaya çıkarmak gerçekten zahmetli bir iş. Buradan tüm sanatçı dostlarıma da saygılarımı sunuyorum. Ben beş sene öncesinde gittiğim bir inşaatta elime geçen bir ağaç parçasına şekil vermeyi düşünerek çıktım yola. O zamandan bu yana da bu işe gönül verdim ve her geçen gün yeni teknikler deneyerek heyecanlanıyorum.

 

 

Bu çalışmalarım sayesinde Kütahya’mızın adını duyurmakta biraz olsun faydamız olursa ne mutlu bize. Ben sözlerime son vermeden önce tüm Dünya Kadınlarının 8 Mart’ını kutluyorum. Ülkemizin içerisinde bulunduğu bu zor günlerde bir daha hiçbir annemizin evlat acısı yaşamamasını Yüce Yaradan’dan niyaz ediyorum” dedi.   

 

Kaynak: Editör: Özkan ERVÜZ
Etiketler: Bayanlar, 8, Mart’ı, Sergi, İle, Kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir