Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 11:16 Bu haber 3853 kez okundu
 
BELEDİYE BAŞKANI KAMİL SARAÇOĞLU’NDAN ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
BELEDİYE BAŞKANI KAMİL SARAÇOĞLU’NDAN ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
KÜTAHYA Haberi
BELEDİYE BAŞKANI KAMİL SARAÇOĞLU’NDAN  ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

BELEDİYE BAŞKANI KAMİL
 
SARAÇOĞLU’NDAN  ÇALIŞAN
 
GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
 
 
Halkın bilgilendirilmesinde, aydınlatılmasında ve tarafsız haber almasında önemli bir görev üstlenen basın mensuplarının Çalışan Gazeteciler Günü’nü içtenlikle kutluyorum.
 
     Halkımızın ilimizde, ülkemizde ve dünyada meydana gelen olaylardan, yaşanan gelişmelerden haberdar olması için zamanla sınırlı olmaksızın çalışan basın mensupları bizlere doğru bilgileri teknolojinin gerektirdiği hızda ulaştırmaya çalışmaktadır.
 
      Zaman gözetmeyen çalışma süresi, yorucu ve stresli iş ortamının yanı sıra haber ulaştırmada her türlü teknolojiden faydalanabilme becerisi gerektirmektedir. Bu yüzden basın emekçiliği mesleği, özü itibariyle zor fakat özel niteliklere sahip, çağımızın saygın mesleklerinden biridir.
 
 
      Teknolojinin gelişmesiyle internet haberciliği yaygınlaşarak, yazılı ve görsel yayın yapan kurumlara internet haberciliği eklenmiş; haberler en kısa sürede geniş kitlelere ulaşmaya başlamış ve gazetecilik mesleğinin, haberin önemi daha da artmıştır.
      Yaşanan bu gelişmeler basın mensuplarının sorumluluğunu daha da arttırmaktadır. Yapılan haberlerin anında tüm dünyada yankı bulması, basın mensuplarının tarafsız, doğru ve kişilik haklarına saygılı habercilik anlayışının ön planda tutulmasını gerektirmektedir.
 
      İlkeli, tarafsız ve araştırmacı bir medya, ülkenin demokratik gelişmesine doğrudan katkı yaptığı gibi; yöneticileri uyarıcı ve yol gösterici yayınlar kamu hayatını da önemli yönde etkilemektedir.
 
      Bu şartlar altında sorumluluk anlayışı ile görevlerini yerine getiren basın çalışanlarına yardımcı olunmasının, onların doğru bilgiye kısa sürede ulaşmalarına ve kamuoyuna aktarmalarına yardımcı olacağına inanıyorum.
Bu düşüncelerle medya mensuplarımızın Çalışan Gazeteciler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, 
çalışmalarında başarılar diliyorum.”
 
KAMİL SARAÇOĞLU / Kütahya Belediye Başkanı
Kaynak: Editör:
Etiketler: BELEDİYE, BAŞKANI, KAMİL, SARAÇOĞLU’NDAN, , ÇALIŞAN, GAZETECİLER, GÜNÜ, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir