Haber Detayı
06 Mart 2021 - Cumartesi 13:02 Bu haber 1683 kez okundu
 
BELEDİYE KÜTAHYASPOR BAŞKANI CAHİT ÖZEL’DEN KINAMA
“KÜTAHYA VALİSİ ALİ ÇELİK HAKKINDA GERÇEK DIŞI VE ASILSIZ YORUMLAR YAPAN GAZETECİ MUSTAFA ÇELİK’İ KINIYORUZ”
SPOR Haberi
BELEDİYE KÜTAHYASPOR BAŞKANI CAHİT ÖZEL’DEN KINAMA

BELEDİYE KÜTAHYASPOR BAŞKANI CAHİT ÖZEL’DEN KINAMA

 

“KÜTAHYA VALİSİ ALİ ÇELİK HAKKINDA GERÇEK DIŞI VE ASILSIZ YORUMLAR YAPAN GAZETECİ MUSTAFA ÇELİK’İ KINIYORUZ”


           
İHSAN TUNÇOĞLU  SABAH  KÜTAHYA

 

Belediye Kütahyaspor’un; Geçen hafta Nazilli Belediyespor'u kendi sahasında 2-1 mağlup ettiği maç sonrasında Kütahya Valisi Ali Çelik hakkında asılsız-gerçek dışı yorumlar yapan spor muhabiri hakkında 
Kulüp Başkanı Cahit Özel bir açıklama yaparak,kınamada bulundu

 Başkan Cahit Özel açıklamasında özetle şu görüşlere yer verdi: “Sporun her dalında dostluk ve kardeşlik duyguları içinde mücadele edilmesi gerekir.Görevde olduğumuz iki sezon içerisinde, bizden puan alan takımları dostça ve centilmence tebrik ettik. 
Son oynadığımız Nazilli Belediyespor maçını da, ezici ve üstün bir futbolla sahada mücadele eden futbolcularımızın alın teriyle 2-1 kazandık, haklı ve temiz bir galibiyetle şampiyonluk yolunda önemli bir avantaj yakaladık. 
 Sözde gazeteci Mustafa Çelik adlı şahıs, maç sonundan itibaren camiamızı hedef alan provakatif sözde haberlerlerle ortamı gererek bölücük yapmakta, Nazilli ile Kütahya arasındaki dostluğa zarar vermekte, doğru ve tarafsız gazetecilik ilkelerine leke sürmektedir. 
Maç öncesi yerel Manşet Gazetesinde "Dumlupınar Meydan Muhaberesi" manşetiyle şavaş nidaları atarak art niyetini belli eden bu şahıs; 
Bir  Gazimizin Kütahya’daki cenaze törenine katılması  sebebiyle maçta olmayan,Nazilli’ye gelemeyen Kütahya Valisi Sayın Ali Çelik' hakkında asılsız ve gerçek dışı yorumlar yapmıştır. Basın ilke ve ahlakından bi haber sözde gazeteci Mustafa Çelik, Valimiz Sayın Ali Çelik’in sanki Stadyumdaymış gibi; bazı eleştirel sözler sarfetmesini hayretle ve esefle karşıladık. En küçük bir araştırma yapmadan Stada gelmeyen Valimiz hakkında  eleştirel sözler sarfetmesi,meslekten ne kadar uzak ve bilgisiz olduğunun bir göstergesidir.
Göreve geldiği günden beri Belediye Kütahyaspor'a her zaman yakın ilgi ve desteklerini gördüğümüz, maçlarımızda bizi yalnız bırakmayan takip ederek gücümüze güç katan Kütahya Valisi Sayın Ali Çelik'e  teşekkürlerimizi sunuyor,böyle gerçek dışı ancak,hiç bir önem ve anlam taşımayan, asılsız sözlere maruz kalmasını üzüntü ile karşılıyoruz. 
 Belediye Kütahyasporumuz, Belediye Başkanımız sayın Prof.Dr.Alim Işık’ın liderliği ,vefakar taraftarlarımızın destekleri ikinci Lig’e ulaşma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.
Kamuoyuna saygılarımla arz ederim”

Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: BELEDİYE, KÜTAHYASPOR, BAŞKANI, CAHİT, ÖZEL’DEN, KINAMA,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir