Haber Detayı
21 Nisan 2020 - Salı 22:18 Bu haber 2739 kez okundu
 
Bizi Engelleyemezsiniz
Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz, AK Parti’nin halkın canını tehdit eden virüsü değil, muhalefeti hedef almakta olduğunu vurguladı. Yapılan yardım çalışmaların halkın gözünde başka bir eksende anlatılmaya çalışıldığını belirten İl Başkanı Aksaz, “CHP ve belediyeleri tüm bu engellemelere rağmen demokrasimize sahip çıkmaya, halkımızın yanında olmaya ve bu ölümcül salgın günlerinden tüm gücüyle halkımız için çalışmaya devam edecektir” dedi
GÜNDEM Haberi
Bizi Engelleyemezsiniz

Bizi Engelleyemezsiniz

 

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz, AK Parti’nin halkın canını tehdit eden virüsü değil, muhalefeti hedef almakta olduğunu vurguladı. Yapılan yardım çalışmaların halkın gözünde başka bir eksende anlatılmaya çalışıldığını belirten İl Başkanı Aksaz, “CHP ve belediyeleri tüm bu engellemelere rağmen demokrasimize sahip çıkmaya, halkımızın yanında olmaya ve bu ölümcül salgın günlerinden tüm gücüyle halkımız için çalışmaya devam edecektir” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)Kütahya İl Başkanı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz yapmış olduğu basın açıklamasında vatandaşlarımıza hizmetlerinin devam edeceğini belirterek şunları söyledi.

 “Yaşanan uygulamalar, AKP iktidarının muhalefeti yok sayarak baskı ve hukuksuz uygulamalarla otoriter bir yönetim tarzı ortaya koyduğunun göstergesidir.  Ülkede birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyulan ölümcül Korona Pandemisi günlerinde iktidarın gündemini ne yazık ki halkımızın sağlığı değil, hukuksuzluk ve muhalefet üzerinde baskı oluşturmaktadır. İktidar partisinin yönettiği belediyelerin benzer uygulamaları devam ederken, CHP’nin yönettiği Belediyelerin bağış toplaması ve halkımızla dayanışması yasaya aykırı bir şekilde hesaplar bloke edilerek engellenmiştir. Ardından yaklaşık 25 yıldır düzenli bir şekilde devam eden, belediyelerimizin ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek ulaştıran aşevi hesaplarına el konulmuştur. Halkla dayanışma amacıyla bağış topladıkları gerekçesiyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş hakkında açılan soruşturmalar tarihte bir kara leke olarak yerini alacaktır. Tüm dünyada fuar alanları, parklar sahra hastanesine dönüştürülürken, Adana Büyükşehir Belediyemizin öngörü ile gerektiğinde kullanılmak üzere Sağlık Bakanlığına devretmek amacıyla Fuar alanında düzenlediği Sahra Hastanesi de AKP iktidarı tarafından mühürlenmiştir. Mersin Büyükşehir Belediyemizin sokağa çıkma yasağı bulunan günlerde halkımıza ücretsiz ekmek dağıtması da İçişleri Bakanlığı tarafından engellenmiştir. AKP iktidarının halkımızın evden çıkma ve çalışma imkanının ortadan kalktığı bu zorlu Korona virüsü salgın günlerinde devletin bir parçası olan yerel yönetimlerde siyasi husumet ve kinle ayrım yaparak, muhalefetin çalışmasını engellemeye çalışması milletimize yapılan en büyük haksızlıktır, vicdansızlıktır. Cumhuriyet Halk Partisi ve belediyeleri tüm bu engellemelere rağmen demokrasimize sahip çıkmaya, halkımızın yanında olmaya ve bu ölümcül salgın günlerinden tüm gücüyle halkımız için çalışmaya devam edecektir.”

Kaynak: Editör: Özkan ERVÜZ
Etiketler: Bizi, Engelleyemezsiniz, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir