Haber Detayı
29 Ocak 2019 - Salı 13:53 Bu haber 5451 kez okundu
 
CHP KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ DR. ALİ FAZIL KASAP: “KÜTAHYA KAN KAYBETMEYE DEVAM EDİYOR
CHP KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ DR. ALİ FAZIL KASAP: “KÜTAHYA KAN KAYBETMEYE DEVAM EDİYOR
KÜTAHYA Haberi
CHP KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ DR. ALİ FAZIL KASAP:    “KÜTAHYA KAN KAYBETMEYE DEVAM EDİYOR

CHP KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ DR. ALİ FAZIL KASAP: 

“KÜTAHYA KAN KAYBETMEYE DEVAM EDİYOR”

 

 

CHP Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap, Kütahya’nın Seramik alanında öncü kuruluşlarından olan Altın Çini fabrikasının, 400 işçisini işten çıkardığını ve ekonomik krizin de etkisiyle üretimine ara verdiğini hatırlatarak, “ Kütahya kan kaybetmeye devam ediyor” dedi. 

 

Kasap, Kütahya’da gerçekleşen özelleştirmeler sonucunda binlerce işçinin mağdur olduğunu ve mevcutta çalışan işçilerin özlük hakları da başta olmak üzere birçok sorunla boğuştuğuna dikkat çekerek şöyle dedi: 

 

“Kütahya gün geçtikçe erimeye devam ediyor. Eti Gümüş’te yaşanan binlerce işçinin mağduriyeti ortadayken, bu sefer aynı sorun Altın Çini fabrikasında yaşandı. Ülkemizde yaşanan ekonomik krizin de etkisiyle Kütahya’da faaliyet yürüten birçok kuruluş batma noktasına geldi. Kütahya'mız bu durumu hak etmiyor.”

 

Kasap, Kütahya’da Eti Gümüş başta olmak üzere, Manyezit işletmeleri (KÜMAŞ), Seyitömer Linyit İşletmeleri, Kütahya Azot Fabrikası da olmak üzere birçok işletmenin özelleştirildiğini ve son olarak Altın Çini fabrikasının da üretimine ara verdiğini hatırlatarak şöyle dedi: 

 

“Kütahya’da özelleştirilen fabrikalar, kamu yatırımlarının yetersizliği, özel sektörün gerekli girişimlerde bulunmaması ve daralan ekonomisi nedeniyle işsizlik hat safhadadır. Bunun sonucu olarak Kütahya sürekli göç veriyor. Birçok Çini ve Seramik işiyle uğraşan esnafımız zor durumdadır. AKP, Kütahya’nın sorunlarını çözmekten çok, bu sorunları görmezden geliyor. Kütahya, Türkiye’nin ne hale geldiğinin bir fotoğrafıdır.

Kaynak: Editör: Feyza TUNA
Etiketler: CHP, KÜTAHYA, MİLLETVEKİLİ, DR., ALİ, FAZIL, KASAP:, , , , “KÜTAHYA, KAN, KAYBETMEYE, DEVAM, EDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir