Haber Detayı
09 Ocak 2019 - Çarşamba 11:22 Bu haber 5005 kez okundu
 
Çinigaz'a Bir Tepkide Milletvekili Fazıl Kasap'tan
Milletvekili Ali Fazıl Kasap: Çinigaz usulsüz bir şekilde borç tahakkuk ettiriyor
GÜNDEM Haberi
Çinigaz'a Bir Tepkide Milletvekili Fazıl Kasap'tan

Çinigaz'a Bir Tepkide Milletvekili Fazıl

Kasap'tan

 

 

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, doğalgaz dağıtım şirketi Çinigaz’ın, kartlı sayaç kullanan abonelere usulsüz bir biçimde borç tahakkuk ettirdiğini söyledi.

 

CHP Milletvekili Ali Fazıl Kasap, doğalgaz dağıtım şirketi Çinigaz'ın, kartlı sayaç kullanan abonelere usulsüz bir biçimde borç tahakkuk ettirdiğini söyledi.

 

Kasap, Kütahya'da son günlerde yaşanan ön ödemeli yani kartlı sayaç kullanan abonelere, Çinigaz tarafından fatura borcu geldiğini hatırlatarak, 'Kütahya'da birçok abonenin kartlı sisteme nasıl borç gelebilir diye şaşkınlık içerisinde olduğunu' söyledi.

 

Kasap, birçok vatandaşın bu duruma tepki gösterdiğini belirterek, “Kütahya'da ön ödemeli yani kartlı sayaç kullanan birçok aboneden sayısız telefon aldım. Kütahya Belediyesinin yüzde 10 iştiraki olduğu Çinigaz hangi usule göre ön ödemeli yani kartlı sayaç kullanan abonelere borç tahakkuk ettirmiştir? Çinigaz bu konuda derhal bir açıklama yapmalı ve aboneleri bilgilendirmeli. Bu konunun üzerine gideceğimden kimsenin kuşkusu olmasın. Bunun adı tam anlamıyla bir soygundur. Bu soyguna izin vermeyeceğim” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çinigaz'a, Bir, Tepkide, Milletvekili, Fazıl, Kasap'tan,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir