Haber Detayı
30 Haziran 2020 - Salı 03:25 Bu haber 5529 kez okundu
 
Çorum Stadına Kavuştu
Çorum Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaptırılan ve prefabrik olmayan yeni stadyumda çalışmalarda sona gelindiği ve stadın ufak çapta vatandaşlarımızın kullanımına açıldığı belirtildi.
SPOR Haberi
Çorum Stadına Kavuştu

Çorum Stadına Kavuştu

 

Çorum Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaptırılan ve prefabrik olmayan yeni stadyumda çalışmalarda sona gelindiği ve stadın ufak çapta vatandaşlarımızın kullanımına açıldığı belirtildi. Çevre yolu üzerinde otobüs terminali karşısında 72 bin metrekarelik bir alanda inşa edilen 15 bin kişilik stadyumda koltuklar ile yedek kulübelerinin montajları tamamlandı. Birkaç ay önce çim ekiminin yapıldığı stadın kapalı alanlarında son rötuşlar gerçekleştirilirken çevre düzenlemesi çalışmaları da devam ediyor. Aydınlatma ve skorbord montajının tamamlandığı stadın zemini ise alttan elektrikli ısıtmalı olacak. Stadyumun etrafında 25’i engelli olmak üzere 1061 araçlık park alanı bulunacak ve 1 misafir girişi, 2 güney tribün girişi, 2 doğu tribün girişi, 2 kuzey tribün girişi yer alacak.

 

Stadın açılış maçını Beşiktaş ile oynamak istediklerini aktaran Gül, “Bir süre önce Çorum’a gelen Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, ‘Bu stadın açılışına Beşiktaş’ı getireceğim.’ dedi. Ben de stat bittikten sonra kendisi ile irtibata geçip, bu konuda görüşeceğim. Stadyumun arsa bedeli 72 milyon lira. Bugüne kadar stat için harcadığımız ise 85 milyon liradır” diye konuştu. Gül, Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stadı’nın ise Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Millet Bahçesi olacağını dile getirdi.

Kaynak: Editör: Özkan ERVÜZ
Etiketler: Çorum, Stadına, Kavuştu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir