Haber Detayı
26 Nisan 2020 - Pazar 01:25 Bu haber 2778 kez okundu
 
DPÜ’de Ara Sınavlar İptal
Dumlupınar Üniversitesi virüs sebebi ile eğitime verilen aradan öğrencilerin mağdur olmaması için ara sınavları performans ödev sistemi ile yapacağını duyurdu
EĞİTİM Haberi
DPÜ’de Ara Sınavlar İptal

DPÜ’de Ara Sınavlar İptal

 

Dumlupınar Üniversitesi virüs sebebi ile eğitime verilen aradan öğrencilerin mağdur olmaması için ara sınavları performans ödev sistemi ile yapacağını duyurdu. Konu ilgili olarak bir açıklama yapan Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal şunları söyledi;

 

“Herkesin yanından bildiği gibi ülkemiz zor günlerden geçiyor. Bütün dünyayı yakından ilgilendiren bir salgın ile karşı karşıyayız. Gönül isterdi ki bu güzel bahar günlerinde üniversitemizde olalım, kampüsümüzde buluşalım. Ancak bu mümkün olmadı ve kısa bir süre içerisinde de olacakmış gibi de durmadığı hepimizin malumu. İnşallah en kısa sürede tekrar yerleşkemizde eskisi gibi buluşacağız.

 

Biz bu vahim durumla ilgili olarak bütün hazırlıklarımız yaptık. Uzaktan eğitim ile ilgili olarak tüm alt yapı çalışmalarımız yaptık. İlgili birimdeki arkadaşlarımız alt yapının eksiksiz çalışmasını adına gece gündüz çalışarak işlemleri tamamladılar. Şuan içinde uzaktan eğitim ve sınav anlamında her türlü işlemlere hazırız. Uzaktan test ve uzaktan sınav anlamında hiçbir sıkıntı çekmeyeceğimize eminiz. Şuan itibari ile bazı köy semt mahalle hatta apartmanlarda bile karantina uygulaması var. Durumun böyle olması bizim uzaktan sınav yerine başka bir yolu armamıza sebep oldu. Bir çok öğrencimizin mobilizasyonunda sıkıntılar olduğunu biliyoruz. Bu sebeple uzaktan test veya uzaktan klasik sınavın öğrencilerimizi mağdur edebileceği kanısındayız. Bu nedenle ara sınav dönemin de yapılacak olan sınavları performans ödev şekli ile yaparak ortaya çıkabilecek mağduriyeti kaldırmak istedik. Bu konuyla ilgili olarak son derece duyarlı davranan ve tek amacının öğrencilerin mağdur olamaması olan Dumlupınar Üniversitesi Senatosuna teşekkür etmek istiyorum” dedi.

 

Yapılacak olan performans ödevleri ile ilgili bilgilerin yakın zamanda Dumlupınar Üniversitesi resmi internet sayfasından verileceği belirtildi.

Kaynak: Editör: Özkan ERVÜZ
Etiketler: DPÜ’de, Ara, Sınavlar, İptal,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir