Haber Detayı
15 Ekim 2018 - Pazartesi 09:48 Bu haber 6552 kez okundu
 
DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ “VEFA GECESİ”
DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ “VEFA GECESİ”
KÜTAHYA Haberi
DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ “VEFA GECESİ”

DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ “VEFA GECESİ”

 

İHSAN TUNÇOĞLU/GAZETECİ-YAZAR

 

Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Remzi Gören’in önderliğinde, Hezar Dinari Kültür Merkezinde bir “Vefa gecesi”hazırlanarak,Kütahya’ya geçmiş yıllarda değer katanlara, “ Şükran plaketleri” rahmete kavuşanların, evlatlarına veya yakınlarına  takdim edildi.

 

Bu vefa ve kıymetbilirlik karşısında başta Sayın Rektör Remzi Gören olmak üzere,emeği geçenlere ve bu geceye katılarak daha da anlamlı ve önemli kılan protokol mensuplarına teşekkürlerimzi sunarız.

 

Ancak hemen belirtmek gerekirse,bu listede ilk etapta olması gereken bazı isimlerin yer almayışı kamuoyunda burukluk yaratmıştır.Bunların başında ise;

Kütahya’da küçük bir atölyede sanayinin temellerini atan Merhum Ali Güral’dır..

 

Vefa gecesinde bir konuşma yapan Vali Sayın Ahmet Hamdi Nayir,önemli bir noktaya temas ederek: “ Kütahya’ya değer katanlardan, halen hayatta olanlara da aynı kadirşinaslıkla,yaşarken kendilerine şükran duyguları gösterilerek, “vefa plaketleri takdim edilmelidir”sözü çok yerinde ve doğru bir yaklaşımdır.

 

Bu çerçevede, Merhum Ali Güral’ın küçük bir atölyede temellerini attığı şirket bu gün evlatları tarafından,Türkiye sınırlarını aşarak,uluslararası boyutlarda sanayi ve Turizm tesisleri ile ülkemizin haklı gururu haline gelmiştir.

 

Üniversitemiz Rektöründen Halkımızın ortak dileğini yerine getirerek, düzenlenecek olan “Vefa gecesi-2” buluşmasında Değerli Sanayici ve Turizmciler

Rıza,Nafi ve İsmet Güral ve Sevim Güral Olgun’a “vefa ve şükran Plaketleri”takdim edilmesini ve bu hakkın teslim edilmesini temenni ediyoruz.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: DUMLUPINAR, ÜNİVERSİTESİ, REKTÖRLÜĞÜ, “VEFA, GECESİ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir