Haber Detayı
18 Mayıs 2020 - Pazartesi 14:57 Bu haber 1984 kez okundu
 
EN KÜÇÜK VİRÜS MAĞDURU 4 AYLIK BEBEK 2 AY TEDAVİ GÖRDÜ VE KORONAVİRÜSÜ YENDİ
EN KÜÇÜK VİRÜS MAĞDURU 4 AYLIK BEBEK 2 AY TEDAVİ GÖRDÜ VE KORONAVİRÜSÜ YENDİ
SAĞLIK Haberi
EN KÜÇÜK VİRÜS MAĞDURU      4  AYLIK BEBEK   2  AY  TEDAVİ GÖRDÜ VE KORONAVİRÜSÜ YENDİ

EN KÜÇÜK VİRÜS MAĞDURU

  4  AYLIK BEBEK   2  AY  TEDAVİ GÖRDÜ VE KORONAVİRÜSÜ YENDİ

 

REKTÖR PROF.DR.VURAL KAVUNCU, ÇOCUK SERVİSİ DOKTOR VE PERSONELİNE TEŞEKKÜR ETTİ

 

 

            İHSAN  TUNÇOĞLU  SABAH   KÜTAHYA

 

 

4 aylıkken yeni tip koronavirüs (Kovid- 19) teşhisi konulan bebek, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (KSBÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaklaşık 2 ay gördüğü tedavinin ardından sağlığına kavuşarak, taburcu edildi.

KSBÜ- Ailesi tarafından ateş ve solunum sıkıntısından dolayı, Sağlık Bakanlığı, KSBÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilen, A.S. isimli 4 aylık bebeğe Kovid- 19 teşhisi konuldu. Bebek bunun üzerine hastanenin çocuk yoğun bakım ünitesine yatırıldı. Burada yaklaşık 45 gün boyunca solunum cihazına bağlı kaldı. Ardından gözetim altında tutularak kontrolleri yapıldı. Son testlerinin negatif çıkmasının ardından alkışlarla ailesine kavuştu. Bebeğin şaşkınlığı görüntülere yansıdı.

 

KSBÜ Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Özlem Özsoy; bebeğin şu ana kadar en küçük hasta olduğunu vurguladı.

 

KSBÜ Rektörü Prof Dr. Vural Kavuncu  tüm çocuk sağlığı ve hastalıkları çalışanlarına teşekkür ederek, fedakarca çalışmalarınızdan dolayı sizleri kutluyorum”dedi.

 

 Hastane Başhekimi Doç.Dr. Orhan Özatik ise: “Hastane personellerinin fedakarca gece gündüz çalışmaları ile  tüm hasatalara şifa bulmaları için çaba göstermeleri yanı sıra  henüz 4 aylık  bebeğin sağlığına kavuşmasının büyük bir mutluluk kaynağı olduğunu ifade ederek, doktorlar ve tüm personele teşekkürlerini sundu.

 

Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: EN, KÜÇÜK, VİRÜS, MAĞDURU, , , , , , 4, , AYLIK, BEBEK, , , 2, , AY, , TEDAVİ, GÖRDÜ, VE, KORONAVİRÜSÜ, YENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir