Haber Detayı
12 Nisan 2018 - Perşembe 10:55 Bu haber 4982 kez okundu
 
ENGELLİ ŞARJ İSTASYONLARI TANITILDI
ENGELLİ ŞARJ İSTASYONLARI TANITILDI
KÜTAHYA Haberi
ENGELLİ ŞARJ İSTASYONLARI  TANITILDI

ENGELLİ ŞARJ İSTASYONLARI  TANITILDI

 

Kütahya Belediyesi Sosyal Belediyecilik anlayışı ile hareket ederek engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırma noktasında hizmetlerine bir yenisini daha ekledi.

 

Kütahya Belediyesi Engelli Şarj İstasyonlarını tanıtan esnasında basın mensuplarına bilgiler veren Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Engelli hemşehrilerimizin daha sınırsız, daha özgür yaşayabilmesine ve sosyalleşebilmesine maksimum katkıda bulunmak amacı ile şehrimizin farklı noktalarına KİOSK Engelli şarj istasyonu kurarak Kütahyalıların hizmetine sunduk. Başkan Saraçoğlu; Şehrimizin farklı noktalarına konulan "Engelli Şarj İstasyonu" sayesinde Engelli hemşehrilerimiz akülü araçlarını şarj ederek yollarına devam edebilecekler. Bu kapsamda Kütahya Belediyesi olarak DPÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi otobüs durağı ve Cumhuriyet Caddesi Emzirme Kabini yanına olmak üzere 2 adet Engelli Şarj Kiosk’u hemşehrilerimize hayırlı olsun.

 

Engelli Şarj İstasyonu özellikleri ise; Tüm engelli arabalarına şarj yapabilir. Elektrikli bisikletlere şarj yapmaz. 2 Yıl garantili olup, 7/24 çalışmaktadır. Aküleri korumak için 80’e kadar hızlı, geri kalan 20 yavaş şarj edilmektedir. Her Kiosk’ta 3 adet aynı anda şarj yapabilmekte, her cihazda ayrıca 3 adet telefon şarj edilebilmesi için USB girişi bulunmaktadır. Cihaz soketi çıkarıldığında güvenlik için elektrik akımı kesilmektedir.

 

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, basın açıklaması sonrası hemşehrileri ile sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: ENGELLİ, ŞARJ, İSTASYONLARI, , TANITILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir