Haber Detayı
25 Şubat 2020 - Salı 11:28 Bu haber 1780 kez okundu
 
Eskişehir İçin Tek Yürek
Büyük Fuarı Eskişehir Kaptı .Dünya’da sayılı ve ülkemizde tek olan Demiryolu Endüstrisi Altyapı ve Teknolojileri Fuarının 2020 yılı ayağı Eskişehir’de yapılacak
GÜNDEM Haberi
Eskişehir İçin Tek Yürek

Büyük Fuarı Eskişehir Kaptı

 

 

Dünya’da sayılı ve ülkemizde tek olan Demiryolu Endüstrisi Altyapı ve Teknolojileri Fuarının 2020 yılı ayağı Eskişehir’de yapılacak. Eskişehir Valiliği, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir Milletvekilleri ve Eskişehir’deki tüm sivil toplum örgütlerinin ortaklaşa girişimleri neticesinde yaklaşık 100 bin kişinin katılımının beklendiği fuarı Eskişehir kaptı.

 

 

Yaklaşık olarak 15 ülkeden 100’ü aşkın firmanın katılımcı olarak yer alacağı fuar Eskişehir’de büyük heyecan yaratırken, tüm resmi kurum ve kuruluşların bu fuar için bir araya gelerek gerekli lobiler ile başarılı sonuçlar alması takdir topladı. Kütahya’mızda özlenen ve uzun yıllardır görülemeyen bu birleşmenin komşumuzda hemen hemen her konuda yapılması ile adeta hayret ve özlem ile izlenildi. Fuarı düzenleyecek olan Modern Fuarcılık tarafından konu ile ilgili şu açıklama yapıldı;

 

 

“Eskişehir, coğrafi konumu ve sahip olduğu ulaşım altyapısı sayesinde Türkiye’nin ticari ve sanayi kapasitesi gelişmiş tüm illerinden kolayca ulaşılabilen bir lokasyondadır.
Demiryolu sektörü açısından Eskişehir kilit bir öneme sahiptir. En başta Tülomsaş’ın burada kurulu olması kamu politikaları açısından Eskişehir’e verilen önemin ve stratejik değerin göstergesidir. Sektör paydaşı pek çok firma ve bunların oluşturduğu dernek ve kuruluş bu ilimizde faaliyet göstermektedir.

 

 

Eskişehir, sunduğu doğal güzellikler, modern şehirleşme, yüksek eğitim ve yaşam kalitesiyle ülkemizin yüz akı bir şehridir. Son yıllarda sürekli artan bir ivme ile ziyaretçi çekmekte ve ziyaretçilerinin memnuniyeti neticesinde en çok tekrar ziyaret edilen il unvanını taşımaktadır. Eskişehir’de düzenlenecek ilk ve 2020 yılında Türkiye’de düzenlenecek tek demiryolu fuarıdır. Uluslararası demiryolu sektörünün temsilcileri 14-16 Nisan 2020’de, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın desteğiyle, ETO TÜYAP Fuar Merkezi ve Vehbi Koç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek “Rail Industry Show” Demiryolu Endüstrisi Altyapı ve Teknolojileri Fuarı’nda buluşacak. Modern Fuarcılık tarafından düzenlenen fuara, 15 ülkeden 100’den fazla yerli ve yabancı kamu ve özel sektör kurulusu ve 3 binden fazla ziyaretçinin katılımı bekleniyor.

 

 

                Ayrıca 13 Nisan tarihinde, dünyadaki önemli para kaynakları ve proje sahiplerinin bir araya getirileceği, fuarla bağlantılı uluslararası bir finans konferansı düzenlenecek. Konferansta, demiryolu altyapı ve üstyapı projeleri, finans kaynakları ve proje finansman modelleri tartışılacak ve taleplere göre, işbirliği amaçlı birebir toplantılar da organize edilecek.

 

 

Fuarın ülkemizin demiryolu sektörüne sağlayacağı katkıya ve oluşturulacak iş imkanlarına sizlerde ortak olun. 2020 yılında Türkiye’de gerçekleşecek olan tek, Eskişehir’de ilk kez gerçekleşecek olan demiryolu fuarının sınırlı sayıda kalan alanları için hemen bizimle iletişime geçin.”

Kaynak: Editör: Özkan ERVÜZ
Etiketler: Eskişehir, İçin, Tek, Yürek,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir