Haber Detayı
08 Temmuz 2020 - Çarşamba 10:07 Bu haber 3221 kez okundu
 
Eskişehir İnternet Gazetecileri Cemiyeti, Dt.Ahmet Ataç’ı ziyaret etti
Eskişehir İnternet Gazetecileri Cemiyeti (ESİGC) Başkanı İbrahim Gültekin ve dernek yönetimi, Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ı makamında ziyaret ettiler
ESKİŞEHİR Haberi
Eskişehir İnternet Gazetecileri Cemiyeti,  Dt.Ahmet Ataç’ı ziyaret etti

Eskişehir İnternet Gazetecileri Cemiyeti,

Dt.Ahmet Ataç’ı ziyaret etti

 

 

 

Eskişehir İnternet Gazetecileri Cemiyeti (ESİGC) Başkanı İbrahim Gültekin ve dernek yönetimi, Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ı makamında ziyaret ettiler.

 

 

Yapılan ziyarette Dt. Ahmet Ataç’ Eskişehir ve Türkiye’ internet gazeteciliğinin geldiği yer hakkında fikir alışverişinde bulundular. ESİGC’ i neden kurduklarını ve neler yapmak istediklerini anlattılar.

 

Buluşmada Başkan İbrahim Gültekin : “İnternet gazeteciliğinin gün geçtikçe kurumsallaşan ve oldukça yaygınlaşan bir meslek türü… İnternetin de sürekli kendini güncelleyen bir mecra olduğu düşünüldüğünde, internet gazeteciliğinin zaman içinde öneminin artacağını; yeni olan her şeyde olduğu gibi bu alanda da yasal boşluklar ya da eksikliklerle karşılaştıklarını örneklerle anlattı…

 

Gültekin, ESİGC olarak Eskişehir’de internet gazeteciliği mesleğini basın meslek ahlakı ve ilkelerine göre yapan gazetecileri, bir çatı altında toplamak amacıyla kurulduklarını, ESİGC ile Eskişehir’de internet medyasını daha ileri noktalara taşımak ve internet gazeteciliğinin doğru algılanması için çalışmalar yapmak amacı taşıdıklarını belirtti.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, her zaman özgür ve dürüst basının yanında yer aldıklarını ve örgütlenmenin destekçisi olduklarını belirtti.

Ziyaret, ESİGC yönetim kurulu ve üyeleri adına Gültekin tarafından Dt. Ahmet Ataç’a hediye takdiminin ardından, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.

Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: Eskişehir, İnternet, Gazetecileri, Cemiyeti,, , Dt.Ahmet, Ataç’ı, ziyaret, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir