İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
 Vali Çelik, Kestel Köyü’nde
Vali Çelik, Kestel Köyü’nde
Haber Detayı
14 Temmuz 2020 - Salı 12:05 Bu haber 3105 kez okundu
 
Eskişehir İnternet Gazetecileri Cemiyeti'nden Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal'a ziyaret
Eskişehir İnternet Gazetecileri Cemiyeti'nden Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal'a ziyaret
ESKİŞEHİR Haberi
Eskişehir İnternet Gazetecileri Cemiyeti'nden  Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal'a ziyaret

Eskişehir İnternet Gazetecileri Cemiyeti'nden

Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal'a ziyaret

 

 

 

                Eskişehir İnternet Gazetecileri Cemiyeti Başkanı İbrahim Gültekin ve Cemiyet yönetimi, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal'ı makamında ziyaret etti.

 

Eskişehir İnternet Gazetecileri Cemiyeti Başkanı İbrahim Gültekin ve Cemiyet yönetimi, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal'ı ziyaret etti. ESİGC Başkanı İbrahim Gültekin, Eskişehir İnternet Gazetecileri Cemiyeti'nin kuruluş amacı ve çalışmaları konusunda Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal'a bilgiler verdi.

 

ESİGC Başkanı Gültekin, günümüzde yazılı medyanın giderek kaybolduğunu, gazeteciliğin internet üzerinden ilerlediğini ve dijitalleşme çağına girildiğini ifade ederek, bu alandaki boşluğu doldurmak ve internet gazeteciliğini Eskişehir'de ve Türkiye genelinde daha da ileriye taşımak adına ESİGC'i kurduklarını belirtti. Yaptıkları faaliyetlerle ilgili bilgiler veren Gültekin, internet gazeteciliği ile ilgili yeni bir yasal düzenleme yapılması ve bu alandaki eksiklerin doldurulması için çalışmalar yaptıklarını ve TBMM'de gündeme taşıyacaklarını ifade ederek, Başsavcı İrcal'dan da bu konuda fikir ve görüşlerini aldı.

 

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, günümüzde internet haberciliğinin ön plana çıktığını, kendisinin de bu alandaki gelişmeleri dikkatle takip ettiğini ifade ederek, Eskişehir'in de bu konuda ilerleyen şehirlerden biri olduğunu söyledi. Fikir ve önerilerini ESİGC Başkanı Gültekin ile paylaşan Cumhuriyet Başsavcısı İrcal, Eskişehir, internet haberciliği ve medyanın gelişimi gibi konularda Gültekin ile fikir alışverişinde bulundu.

Başsavcı İrcal'ın kendilerini kabul etmesinden memnuniyet duyduklarını, adli ve kolluk kuvvetlerine her alanda destek olmak istediklerini söyleyen ESİGC Başkanı İbrahim Gültekin, ziyaret sonunda ESİGC'in anı tabağını kendisine takdim etti. Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal da Eskişehir İnternet Gazetecileri Cemiyeti'ne bu nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiklerini belirtti.

 

Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: Eskişehir, İnternet, Gazetecileri, Cemiyeti'nden, , Cumhuriyet, Başsavcısı, Murat, İrcal'a, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir