Haber Detayı
06 Kasım 2019 - Çarşamba 14:40 Bu haber 4603 kez okundu
 
Esnaf Derneğinden Birlik Başkanına Sert Yanıt
Başkan Özdemir: "Esnafın yanında değilsin,tanımasan da olur"
KÜTAHYA Haberi
Esnaf Derneğinden Birlik Başkanına Sert Yanıt

Başkan Özdemir: "Esnafın yanında değilsin,tanımasan da olur"

 

Esnaf Derneğinden Birlik Başkanına Sert Yanıt

 

Kütahya Esnaf Derneği Başkanı Ali İhsan Özdemir, Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı İbrahim Yiğit’in kurumu, ’esnafın mağduriyetini bir kez bile dile getirmeyen bir başkanlık anlayışıyla’ yönettiğini ifade etti.

 

 

Kütahya Esnaf Derneği Başkanı Ali İhsan Özdemir, Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı İbrahim Yiğit'in kurumu, 'esnafın mağduriyetini bir kez bile dile getirmeyen bir başkanlık anlayışıyla' yönettiğini ifade etti.

 

Yiğit'in beyanatını hayretle karşıladıklarını belirten Başkan Özdemir, "5 Ekim günü yerel bir gazetede 'Esnaf Derneği'ni tanımıyorum' söylemiyle açıklamalarda bulunan Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı İbrahim Yiğit'in talihsiz beyanatı üyelerimiz tarafından üzüntüyle karşılanmıştır. Derneğimizin çoğunluğunu Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği'ne kayıtlı üyelerden oluşan gönüllü bir kuruluştur. 2 haftalık bir geçmişe rağmen üye sayımız 150'ye ulaşmıştır. Yiğit'in, geçtiğimiz günlerde derneğimizin amacı ve faaliyetleri ile ilgili basın açıklamasını bile okumadan, hiç bir araştırma yapmadan, böyle bir beyanat vermesini hayretle karşılıyoruz.

 

Kendisine üye olan esnaf kardeşlerimizin belediye ile yaşanan kiralık iş yerleri konusunda Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği binasında defalarca yapılan toplantılara bir kez bile iştirak etmeyip, (İştirak edip çözüm arayan oda başkanları hariç) Asım Gündüz Caddesi'nde yaşanan esnaf mağduriyetini dile getirmeyen başkanlık anlayışı karşısında, derneğimiz her türlü çabayı sarf etmektedir. Osmanlı'yı asırlarca ayakta tutan vakıf ve dernek çatısı altında insanlara en güzel hizmetin verilmesi anlayışıyla kurulan derneğimiz, tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmaya hazırdır" ifadelerini kullandı.(İHA)

Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: Esnaf, Derneğinden, Birlik, Başkanına, Sert, Yanıt,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir