Haber Detayı
24 Şubat 2018 - Cumartesi 13:06 Bu haber 5373 kez okundu
 
Gazeteciler Cemiyetinden Dev Organizasyon
Gazeteciler Cemiyetinden Dev Organizasyon
KÜTAHYA Haberi
Gazeteciler Cemiyetinden Dev Organizasyon

Gazeteciler Cemiyetinden dev organizasyon

Kütahya Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç’u ağırladı
Cemiyetten dev organizasyon 
Kütahya Gazeteciler Cemiyetinin organizasyonu ile Kütahya’ya gelen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Star Gazetesi Yazarı Saadet Oruç, düzenlenen iki ayrı konferans programıyla protokol üyeleri ve Dumlupınar Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi.
Kütahya Gazeteciler Cemiyeti tarafından organize edilen konferanslara katılmak üzere Kütahya'ya gelen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Star Gazetesi Yazarı Saadet Oruç, Kütahya’daki ilk ziyaretini Vali Ahmet Hamdi Nayir gerçekleştirdi. Vali Nayir’in makamında gerçekleşen ziyarette Oruç’a Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam ve yönetim kurulu üyeleri eşlik etti. 

KÜTAHYA GELMEYE GECİKTİĞİM BİR KENT’
Vali Nayir ile fikir alışverişlerinde bulunan ve burada bir takım açıklamalar yapan Saadet Oruç, “Kütahya, gelmeye geciktiğim bir kent. Tam bir müze özelliği var. Sanayi sektörüyle, porseleni, seramiğiyle Türkiye’de çok ön planda. Kütahya’da bulunmaktan dolayı gerçekten çok mutlu oldum” dedi. Cumhurbaşkanı riyasetinde Türkiye’nin önemli süreçten geçtiğine dikkat çeken Saadet Oruç, “Karıncanın su taşıması misali kritik bir dönemde sadece Türkiye’nin değil bölgenin, dünyanın neresinde bir mazlum ve ihtiyacı olan varsa Cumhurbaşkanımızın o bölgelerde de liderlik özelliği var. Büyük bir teveccüh. Elimizden geleni yapmaya çalışmak bizim için büyük bir şereftir.” ifadelerini kullandı. 
‘KÜTAHYA CMHURBAŞKANINA SAHİP ÇIKIYOR’
Ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, Kütahya halkının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın almış olduğu tüm kararlarının destekçisi olduğunu bunu da son olarak 16 Nisan 2017 Anayasa Değişikliği Referandumunda gösterdiğini kaydetti. Vali Nayir, “Kütahya’mız bu konuda üzerine düşeni yaptığı kanaatindeyiz. İlimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızı sahiplenmesiyle bundan önceki dönemlerde kendi bölgesinde hep önde oldu. En son Anayasa değişikliğinde de yüzde 70’in üzerine çıkarak o sahiplenmeyi göstermiş oldular. Cumhurbaşkanımızın Kütahya ziyaretinde de aynı teveccüh oldu. Kütahya bizim gördüğümüz kadarıyla sahiplenme konusunda üzerine düşeni yapan illerimizden bir tanesi. İnşallah bu böyle devam edecek” dedi.

‘İSTİKRAR İYİ BİR İDARENİN SONUCU’
Dünya’nın ve Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini ifade eden Vali Nayir, “Bütün bunlara rağmen sahip olduğumuz istikrar, güven, yatırımcıların Türkiye’mizi, ilimizi tercih etmesi açısından baktığımızda bu kadar olumsuzluktan etkilenmemiş bir yapı görüyoruz. Bunların hepsi iyi bir idari kapasiteyle olacak işler. Ekonomimizdeki istikrar, siyasetimizdeki istikrar, genel olarak dünyadaki kabul görüşümüz mutlaka iyi bir idarenin sonucu” dedi. Kütahya’nın kültürel ve tarihi değerleri hakkında bilgilerde veren Vali Nayir, daha sonra Oruç’a hediye takdiminde bulundu. 

SAADET ORUÇ’A ÖZEL KÜTAHYA GEZİSİ
Konferansın ardından Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Erkan Sağlam ve yönetim kurulu üyeleri Oruç’a tarihi Germiyan Sokağını, Sıtkı Olçar Sanat Galerisini ve Çini Müzesini, Kent Tarihi Müzesini ve Mehmet Gürsoy Sanat Galerisini gezdirdi. Germiyan Sokağındaki ilk ziyaretini Sıtkı Olçar Sanat Galerisine yapan Oruç, Çini Sanatçısı Nida Olçar’dan babası Sıtkı Olçar ve eserleri hakkında bilgiler aldı. Oruç bu ziyaretin ardından Sıtkı Olçar Çini Müzesini ve Kütahya Kent Tarihi müzesini gezdi. Germiyan Sokağındaki son ziyaretinde Mehmet Gürsoy ile bir araya gelen Oruç, çini sanatının tarihi hakkında bilgiler aldı. Ziyaretlerin ardından Oruç’a Nida Olçar ve Mehmet Gürsoy tarafından hediye takdiminde bulunuldu. 
‘15 TEMMUZ SONRASI SÜREÇTE BASIN’ KONFERANSI
Oruç ziyaretlerin ardından Kütahya Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen “15 Temmuz Sonrası Süreçte Basın” adlı konferansa konuşmacı olarak katıldı. 
Burada Kütahya protokolü ve gazetecilerle bir araya gelen Oruç, 15 Temmuz ve basın ile ilgili bir konuşma yaptı. Hilton Otel’de düzenlenen konferansa Vali Ahmet Hamdi Nayir, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Tunçbilek Belediye Başkanı Agah Aşkın, Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam ile yönetim kurulu üyeleri, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Başkanı Nafi Güral, bazı daire müdürleri, gazeteciler ve STK Temsilcileri katıldı.

Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: Gazeteciler, Cemiyetinden, Dev, Organizasyon,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir