Haber Detayı
03 Ocak 2018 - Çarşamba 13:15 Bu haber 3595 kez okundu
 
Gençlere “Milli Olun” Nasihatı
SİYASET Haberi
Gençlere “Milli Olun” Nasihatı

“BAŞARI HİKAYELERİ” PROGRAMINDA ÖĞRENCİLERLE BULUŞAN BAŞKAN GÜLER, GENÇLERE “MİLLİ OLUN, KENDİNİZİ İLMİ VE AHLAKİ YÖNDEN GELİŞTİRİN. BU ÜLKENİN GELECEK YÖNETİCİLERİ SİZLERSİNİZ” DEDİ. Yeni Bir Hayat Yeni Bir Nefes Derneği’nin düzenlediği “Gençlerle El Ele” programı kapsamında “Başarı Hikayeleri” bölümüne Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler konuk oldu.
Belediye Kültür Sarayı’nda yaklaşık 500 öğrenciyle bir araya gelen Başkan Güler konuşmasında gençlere önemli tavsiyelerde bulundu. GÜLER’DEN GENÇLERE NASİHAT; “MİLLİ OLUN!”
Mesleği şehir plancısı olan Belediye Başkanı Mustafa Güler özellikle lise son sınıf öğrencilerine üniversite ve meslek seçimlerinde dikkatli olmalarını istedi.
“Sevdiğiniz işi yapın ve hangi mesleği seçerseniz seçin milli olun” diyen Başkan Güler, “Ülkemizin yarınki yöneticileri ve meslek sahipleri sizler olacaksınız. Çok çalışın ve başarılı olun. Bunu ülkemiz için yapın” ifadelerini kullandı.
Başta ahlaki konular olmak üzere gençlere nasihatlerde bulunan Başkan Güler, “Okuduğunuz üniversitelerde kendinizi ahlaki ve ilmi olarak iyi geliştirin” dedi.
ABD’nin gayr-i meşru Kudüs kararına da değinen Başkan Güler, “Türkiye şu an da görüldüğü üzere bu emperyalist güçlerle mücadele ediyor. Sizlere onun için diyorum okuyun ve kendinizi geliştirin diye. Milli olun ve ileride, sizler bu koltuklara geldiğinizde ülkemiz emin ellerde olsun” diye konuştu.
Programın sonunda Yeni Bir Hayat Yeni Bir Nefes Derneği Başkanı Süleyman Yiğit, Belediye Başkanı Mustafa Güler’e hediye takdim etti.
Ayrıca Tavşanlı Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Göksel Uysal ve Yeni Bir Nefes Yeni Bir Hayat Derneği Başkanı İsmail Çoksert de; dernek yönetim kurulu üyeleri Ayhan Görgün ve Yılmaz Kocatürk’e birer plaket takdim etti.
Başkan Güler’de dernek yöneticilerine çini tabak hediye etti.
Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Sabri ASLAN
Etiketler: Gençlere, “Milli, Olun”, Nasihatı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir