Haber Detayı
24 Ekim 2018 - Çarşamba 09:41 Bu haber 5645 kez okundu
 
GÜRER: SON ON AYDA 195 ŞEHİT VERDİK!
GÜRER: SON ON AYDA 195 ŞEHİT VERDİK!
GÜNDEM Haberi
GÜRER: SON ON AYDA 195 ŞEHİT VERDİK!

Gürer: “Terör bitmedi ama basında şehit haberlerini engellemeyi başardılar, on ayda 195 şehit verdik”

 


CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Meclis Genel Kurulunda söz alarak artan şehit sayısına vurgu yaptı. Gürer: “Son on ayda 195 şehit verdik. AKP iktidarları döneminde en çok şehit verdiğimiz yıllardan birini yaşıyoruz” dedi.

 


CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada; AKP’nin anayasa değişikliği ile ilgili referandum sürecinde evet deyin terörü bitirelim diye seçmenden oy aldığını anımsatıp; “Terör bitmedi ama basında şehit haberlerini engellemeyi başardılar” dedi.

 

Ömer Fethi Gürer, “Terör ‘Bitti.’ demekle bitmiyor. İki şehit haberi daha geldi. Allah'tan şehitlerimize rahmet diliyor, acılarını paylaşıyorum. AKP'yi yönetenler Anayasa referandumunda “‘Evet.' deyin terör bitecek." diye söz verdiler ama terör bitmedi. Basın ve TV'lerde ise şehit haberlerini engellemeyi başardılar, terörü önleyemediler. 2018 yılı ne acı ki teröre en çok şehit verdiğimiz yıllardan biri. Bu yıl on ayda 195 şehit verdik. Her gün yapılan açıklamalarla "Terörün belini kırdık." diyorlar, keşke kırsalar ama şehitler gelmeye devam ediyor. Fakir fukara çocukları can veriyor. Tek adam rejimi ülkeyi yönetemiyor. Tek kişide işler düzelmiyor, olumsuzluklar daha da artıyor. AKP’nin iktidarını korumak adına her yolu mubah görmekten vazgeçmesi ülkemizin hayrınadır. Her sorunun çözüm adresi meclistir. Tüm sorunlar kapsamlı biçimde Mecliste ele alınmalıdır “dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜRER:, SON, ON, AYDA, 195, ŞEHİT, VERDİK!,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir