Haber Detayı
18 Aralık 2017 - Pazartesi 14:58 Bu haber 3531 kez okundu
 
Gürkan Hocadan Zehir Zembelek Açıklama
Gürkan Hocadan Zehir Zembelek Açıklama "Şampiyonluk Havası Yok"
SPOR Haberi
Gürkan Hocadan Zehir Zembelek Açıklama

Şampiyonluk Havası Yok

Haber: Özkan ERVÜZ

Mavi Lacivertli takımın başında yer aldığı günden bu güne kadar puan kaybı yaşamayan  ve de çıktığı 5 maçı kazanarak 15 puanın toplanmasında en büyük pay sahibi olan Teknik Direktör Gürkan Zora maçın ardından zehir zemberek açıklamalar yaptı . Oynanan karşılaşmadan çok kulübün içerisinde bulunduğu durumu ve Kütahyalıların beklenen desteği vermediğini eleştiren hoca, mavi lacivertli takıma herkesin destek vermesi gerektiğini söyledi. Zora sözlerine şöyle devam etti;

                “Üç sene önce yaptığım konuşmayı şimdi tekrar yapacağım, bana bu işlere neden giriyorsun ,sen takımı şampiyon yapsana diyecekler. Bu takım geçen sene şampiyon oldu, bundan sonrada olur bu gayet normal. Fakat siz hazır olmasanız çıktığınız gibi düşersiniz. Benim bu söylediklerimi takip edenler bana daha sonradan hak verdiler.

Kütahya spor takımı zaten şampiyon bir takım , Kütahya şehri şampiyonluklara alışık bir şehir. Takımı için kalbi atanlarla, sevenleriyle bu başarıyı bir çok kez gördük. Bizim bu başarıların devamını getiremememizin sebebi mantık olarak ve fiziki olarak bir üst liglere hazır olmamamızdan kaynaklanıyor bunu ben anlayamıyorum yada bana denk geliyor herhalde. 5 de 5 yapan bir takımımız var. İlk geldiğimde herkese şampiyon olacağımızı iddialı bir şekilde  üstüne basa basa anlattım. Her maçtan sonra bir sonraki maç için Kütahyalıları tribüne davet ettik. Lakin anladığım kadarıyla yine bir kırgınlık durumu ile karşı karşıyayız. 3. Ligden düşmeye  bağlıyorum ama bu sevda geçmez, bitmez. Bildiğiniz üzere İzmir’ de Futbol okulum var. Orada çocuklar ile ilgileniyorum. Beni ordan arayıp yardım için çağırdıklarında gitmedim. Tercihimi Kütahya Spordan yana yaptım. Çünkü bu artık memleket meselesi bunu anlatmalıyız, bunu anlatmalısınız. Bu mesele taraftarların burada stada gelip yada deplasmanda tribünlerden bağırması değil . Kütahya Sporun vizyonu ve misyonu çok farklı . Kütahya Spor çok farklı şeylerde görev almalı ama alamıyor. Görevde olduğum bir önceki dönem yönetimde olan arkadaşlar bir çok şeyle uğraştılar fakat sonuç alamadılar. Şimdi aynı şeylerle başkan Ahmet Tekdemir uğraşıyor. Bu işler öğle olmuyor, olmamalı da. Dışarıda görünen Kütahya Sporla içeride yaşanan Kütahya spor aynı değil. Kütahya Spor bir marka ise bir değer ise ve bunun üzerine yazılar yazıp zaman ayırılıyorsa ona göre değer verilmeli. Her ne kadar bir profesyonel kulüpmüş gibi davranıp öyle hareket etmek istesek de durum öyle olmuyor. Futbolcu arkadaşlarımızdan  profesyonelce hareket etmelerini istiyoruz ama amatör olduğumuzu belirtmeden geçemiyoruz.

Amacınız üst liglere çıkmazsa böyle davranamazsınız . Geçen sene yaşananları siz biliyorsunuz ben yoktum. 57 futbolcu alıp afaki paralar harcandığına siz şahit oldunuz. Aynı dönemde Bergama ‘da benim yaptığım takımın bütçesi 1.250.000 idi. Her sene Bergama Spor bu ve buna yakın bir bütçeyle ligde kalır. Sanayi içerisinde bir tesis ufak bir antreman sahası, netice itibariyle kendi yağında kavrulan bir kulüptü. Kütahya Spor olarak bundan daha fazla paralar harcayıp küme düşmeyi başarabildik. Bu sene olmazsa seneye tekrar çıkarız bundan kimsenin şüphesi olmasın. Benim anlatmak istediğim konu  çıkmak düşmek değil. Bayırı çıktıktan sonra düşmenin bir anlamı yok. Kalıcı olmak için planlar geliştirmeli, büyük projelere imza atmalıyız. Valimizi , Belediye Başkanımızı bu konuda yanımızda görmeliyiz. Basın mensuplarına yani sizlere bu konuda bir çok iş düşüyor. Sizler her yerde bu işin önemini anlatmalısınız.

Sekiz puan geriden gelen, oynadığı beş maçı alan ve grubunda şampiyonluğun en kuvvetli adayı olan bir takımız. Daha öncede bahsettiğim gibi çıktığımız bu yolda yalnızız. Neredeyse boş stada karşı oynuyoruz. Şampiyonluk havasını şehirde göremiyoruz. Bizler takım olarak birbirimize sürekli destek oluyoruz ama aynı desteği tüm şehirden bekliyoruz. İnşallah ikinci devre herşey çok güzel olur ve tüm alanlarda bir üst ligi hak eden takım oluruz.” Dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gürkan, Hocadan, Zehir, Zembelek, Açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir