Haber Detayı
17 Temmuz 2019 - Çarşamba 10:00 Bu haber 4834 kez okundu
 
Hacer Yılmaz Balkan Şampiyonu oldu
Hacer Yılmaz Balkan Şampiyonu oldu
SPOR Haberi
Hacer Yılmaz Balkan Şampiyonu oldu

Hacer Yılmaz Balkan Şampiyonu oldu

 

 

Kütahya'nın son yıllarda yetiştirdiği en başarılı sporcular arasında bulunan Hacer Yılmaz, bu yıl İstanbul'da düzenlenen U18 Balkan Şampiyonası'nda 1500 metre bayanlarda birincilik olarak kariyerinde ilk uluslararası şampiyonada birinciliğini de elde etmiş oldu.

 

Kütahya'nın son yıllarda yetiştirdiği en başarılı sporcular arasında bulunan Hacer Yılmaz, bu yıl İstanbul'da düzenlenen U18 Balkan Şampiyonasında 1500 metre bayanlarda birincilik olarak kariyerinde ilk kez uluslararası yarışmada altın madalya elde etti. Son yıllarda katıldığı yarışmalarda elde ettiği başarılar ile geleceğin sporcuları arasında yer alan Yılmaz'ın şimdiki hedefi ise Avrupa Şampiyonluğu ve Olimpiyatlar.


 

Milli takım forması ile daha önce katıldığı yarışmalarda derece edemediği için heyecan olduğunu söyleyen milli atlet Hacer Yılmaz, "Yarışmaya katılırken ben çok heyecanlıydım çünkü, daha önce 9 milli takım müsabakasında derece elde edememiştim. Artık istiyordum madalya almayı ve birincilik parolası ile piste çıktım. Zaten rakiplerimin de bir derece için değil hepimiz kazanmak için koştuk. Yarışın 400 metresinde atağa kalkarak birincilik ile bitirdim. Çok mutluyum elde etmiş olduğum derece için. Güzel bir süreçten geçtim çalışmalarımızı sabah akşam şeklinde günde 2 antrenman yaptık. Hedefliyorduk ve bu başardık kendimizi daha ileriye götürebileceğimizi gördük. Şimdide hedeflerimizi bir üst başarılar olan Avrupa Şampiyonasına ve Olimpiyatlara olarak belirledik. İlk kürsüye çıkamam Türkiye şampiyonasında olmuştu her kürsüye çıkamam da kendimi bir ileri hedef koyuyorum ve kendimi ona göre hazırlıyorum. Önümüzde ki Aralık ayında Avrupa Kross şampiyonası var, piste oranla çok daha zor bir hazırlık süreci bizi bekliyor ancak ben en iyi şekilde hazırlıklarımızı tamamlayıp orada da şampiyon olmak istiyorum" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hacer, Yılmaz, Balkan, Şampiyonu, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir