İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Bu Bir Karar Değil Cezadır..
Bu Bir Karar Değil Cezadır..
Haber Detayı
14 Temmuz 2020 - Salı 01:26 Bu haber 2219 kez okundu
 
Hakkımızı Kimseye Yedirmeyeceğiz
Türkiye Futbol Federasyonu'nun BAL Ligi ile ilgili vermiş olduğu kararı Belediye Kütahyaspor’un 3 taraftar grubu ortak bir basın açıklaması yaparak protesto ettiler. Gurup Mavi Şimşek, Gurup Turkuaz ve Blue Army taraftar grupları, bir yıllık emeklerinin böyle bir kararla yok sayılmasını asla kabul etmeyeceklerinin altını çizdiler.
GÜNDEM Haberi
Hakkımızı Kimseye Yedirmeyeceğiz

 

Hakkımızı Kimseye Yedirmeyeceğiz

 

Türkiye Futbol Federasyonu'nun BAL Ligi ile ilgili vermiş olduğu kararı Belediye Kütahyaspor’un 3 taraftar grubu ortak bir basın açıklaması yaparak protesto ettiler. Gurup Mavi Şimşek, Gurup Turkuaz ve Blue Army taraftar grupları, bir yıllık emeklerinin böyle bir kararla yok sayılmasını asla kabul etmeyeceklerinin altını çizdiler.

 

Belediye Kütahyaspor Kulübünün vermiş olduğu haklı mücadeleye destek veren Gurup Mavi Şimşek, Gurup Turkuaz ve Blue Army taraftar gurupları yapmış oldukları ortak basın açıklamasında şunları söylediler;

 

"Onuncu senesini yaşayan dünyanın en garip statüsüne sahip Spor Toto Bölgesel Amatör Ligde dokuz sezon yer alarak en fazla mücadele eden birkaç takımdan biri olan Kütahyaspor’un Grup Mavi Şimşek, Grup Turkuaz ve Blu Army taraftar grupları olarak, son günlerde kamuoyunu işgal eden Türkiye Futbol Federasyonu’nun BAL Ligi ile ilgili aldığı karar hakkında bizim de birkaç şey söyleme hakkımız olduğunu düşünüyoruz.

 

Gediklisi olduğumuz bu ligde çoğu zaman bizzat tecrübe ederek, bazen de gözümüzün önünde cereyan eden birbirinden ilginç sonlanan zirve yarışlarının tanığı olduk. Son haftalara ciddi farklarla girip şampiyonluk konvoyu hazırlığına başlayan takımların, son nefeste hayallerini bir sezon ertelerken geriden yarış atı edasıyla sprinte kalkan takımların zafere ulaştığını gördük.

 

İşte tam da bu bahsettiğimiz kader haftalarına gelinmiş, tam 20 takım birkaç grup haricinde yarışın en can alıcı kısmına tüm heyecanıyla girmişken tüm dünyayı etkisi altına alan Covıd-19 pandemisi nedeniyle liglere ara verilmiştir. Bizler futboldan ilk kez bu kadar uzak kaldığımız süreçte hasretle ve sabırsızlıkla liglerin son haftalarının heyecanına hazırlandık. Uğruna uykularımızı yarıda bölüp;, hiçbir eşimizin dostumuzun bulunmadığı, hiçbir sokağını bilmediğimiz şehirlere, kasabalara, köylere gittiğimiz takımımız, liderin yalnızca 1 puan gerisinde şampiyonluk iddiasını en az lider geçtiği haftalar kadar güçlü tutarken TFF adlı kurum aylarca beklediğimiz açıklamayı son satıra sığdırarak ‘Bölgesel Amatör Lig’den 11 grup lideri 3.Lige terfi etmiştir’ cümlesi ile emeklerimizi hiçe saymıştır.

 

Uefa’da cezalı dosyaları bulunan kulüplerin bile yalnızca 3 puanının silindiği örnekleri varken hiçbir şaibeye,suça bulaşmayan Belediye Kütahyaspor’un topladığı tam 51 puan geçersiz sayılmış, son 4 maçını oynamadan yeni sezon için yeniden BAL Liginden yoluna devam etmesi yönünde karar alınmıştır.

 

Kulübümüz yaptığı harcamalar, futbol takımımızın ve çalışanlarımızın döktüğü ter herkesin malumudur. Cefakar taraftar olarak hiçbir menfaat olmaksızın kilometreleri teptiğimiz, hafta sonu kahvaltıları için ailemizi değil köhne stadyumları tercih edip uğruna yollara düştüğümüz takımımızın bu mağduriyeti demek, bir şehrin mağduriyeti demektir. Kurtuluş şehri Kütahya’nın ve futbolla beslenen taraftarımızın bu denli değersiz görülmesi, hiçe sayılması sadece TFF adlı kurumun değil, hiç kimsenin haddi değildir!  Bu doğrultuda kulübümüz ile birlikte bu haksızlığın giderilmesi adına her türlü mücadelenin destekçisi olacağımızın bilinmesini istiyor ve ekmeğimizi deplasman otobüsünde beş kişiyle paylaşanlar olarak; hakkımızın zerresini kimseye yedirmeyeceğimizi herkesin dikkatine sunarız!"

Zafer Meydanında yapılan ortak basın açıklamasında Bld. Kütahya Spor Kulüp Başkanı Cahit Özel ve yönetim kurulunda birçok isimde hazır bulundu. Başkan Özel Federasyona itiraz dilekçelerini vermek için tekrar gideceklerini belirtti. Başkan Özel;

“ Türkiye Futbol Federasyonun bu yanlış kararının vebalini ve cefasını sadece takımlar değil bütün camiaların çektiğini bu kardeşlerimizin buradaki hal ve durumları ile daha net anlıyoruz. Federasyonun bu yanlıştan döneceğini umuyoruz. Play off olsun yada başka bir şey. Biz takım olarak hazırız. İsterlerse ligleri kaldıkları yerden tekrar başlatsınlar biz yarın idmanlarımıza başlayacak şekilde hazırız. Haklarımızın geri verilmesi yönünde olan beklentilerimiz karşılık bulmazsa bu konuyu adli mercilere de taşıyacağız” dedi.

Kaynak: Editör: Özkan ERVÜZ
Etiketler: Hakkımızı, Kimseye, Yedirmeyeceğiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir