Haber Detayı
24 Nisan 2019 - Çarşamba 09:36 Bu haber 7381 kez okundu
 
Hilal ve Muammer Başsavcı oldular
Öğrencilerden Kütahya Cumhuriyet Başsavcılığına "23 Nisan" Ziyareti
KÜTAHYA Haberi
Hilal ve Muammer Başsavcı oldular

Öğrencilerden Kütahya Cumhuriyet Başsavcılığına "23

Nisan" Ziyareti...

 

Hilal ve Muammer Başsavcı oldular

 

Ahteri İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Hilal Aydın ve Muammer Çelik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında, Kütahya Cumhuriyet Başsavcılığına ziyaret gerçekleştirerek temsili olarak makam koltuğuna oturdular.

 

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin açılışının 99. yılı etkinlikleri çerçevesinde Ahteri İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Hilal Aydın ve Muammer Çelik ile okul müdürü Ahmet Şener ile okul öğretmenleri Merve Alp, Kütahya Cumhuriyet Başsavcılığına ziyaret gerçekleştirdiler.

 

Ziyarette öğrencileri ağırlayan minik öğrencilerin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bayramını kutlayan  Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Evren Akbey, "Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılış günü olan 23 Nisan'ı, varlıklarıyla hayatımıza neşe katan çocuklarımıza ithafen Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan eden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, bu davranışı ile çocuk hakları konusunu tüm dünyaya duyurmuş, çocuklara olan sevgisini en üst seviyede ispat etmiştir. Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın, kendi başına karar verebilen, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmeleri bugün hepimizin ortak hedefidir. Milletimizin ve Cumhuriyetimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten duygularımla kutlar, vatanlarına ve milletlerine hayırlı birer birey olarak yetişmelerini dilerim” dedi.

 

Hilal Aydın ve Muammer Çelik kısa bir süre temsili olarak Başsavcı koltuğuna oturdular. Cumhuriyet Başsavcısı Evren Akbey ise  öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Ziyaret sonunda hatıra fotoğrafı çektirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hilal, ve, Muammer, Başsavcı, oldular,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir