Haber Detayı
21 Haziran 2018 - Perşembe 12:09 Bu haber 5408 kez okundu
 
Hizmet İş Belediye ile 2 Yıllık Sözleşme İmzaladı
Hizmet İş Belediye ile 2 Yıllık Toplu İş Sözleşme İmzaladı
EKONOMİ Haberi
Hizmet İş Belediye ile 2 Yıllık Sözleşme İmzaladı

   Hizmet İş Belediye ile 2 Yıllık Toplu İş Sözleşme İmzaladı

 

   Hizmet-İş Sendikası ile Kütahya Belediyesi arasında imzalanan 3. Dönem 2 yıllık Toplu İş Sözleşmesi 03/05/2018 tarihinde başlamış olup, 30/05/2018 tarihinde taraflarca anlaşma sağlanarak imza altına alındı.


   Hizmet İş Sendikası ile Kütahya Belediyesi arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesi töreni 20/06/2018 tarihinde saat 18.30 da Kütahya Belediyesi Sosyal tesislerinde, Kütahya Belediye Başkanı Sayın Kamil SARAÇOĞLU, Hizmet İş Sendikası Genel Başkan Yardımcıları Celal YILDIZ ve Mehmet KESKİN, Hizmet İş Sendikası Kütahya İl Başkanı Nazif DEMİR, İl Sekreteri Sabahattin ÖDEMİŞ, İl Mali Sekreteri M. Fatih GENCER, Belediye Başkan Yardımcıları Galip GÜLTEKİN, Ali İhsan ERTAŞ, Murat ARIK, Fatih KÖLGELİ, Kütahya Belediyesi Birim Müdürleri, Hizmet İş Sendikası Üyeleri, Temsilcileri, Komiteleri ve Basın Mensuplarının geniş kapsamlı katılımıyla yemekli olarak tertip edildi.

 

   Toplantının açılış konuşmasını yapan Hizmet İş Sendikası Kütahya İl Başkanı Nazif DEMİR Hak İş Konfederasyonu ve Hizmet İş Sendikası Genel Başkanı Sayın Mahmut ARSLAN’ın ve yönetim Kurulunun kendilerine vermiş oldukları yetkiye istinaden 3. Dönem 2 yıllık Toplu iş Sözleşmesinin masada biten bir sözleşme olmasından ve verilen zam oranlarından duyulan memnuniyeti dile getirerek Belediye Başkanı Sayın Kamil SARAÇOĞLU, Toplu İş Sözleşme Komisyonuna ve katılımcılara teşekkür etti. Toplantıda söz alan Hizmet İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Celal YILDIZ da, en iyi sözleşme masada biten sözleşmedir diyerek üyelerimize hayırlı olsun temennisinde bulundu.

 

   Belediye Başkanı Sayın Kamil SARAÇOĞLU’na teşekkür etti. Toplantıda söz alan Hizmet İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Mehmet KESKİN de yapılan bu sözleşmedeki zam oranlarının Türkiye ortalaması üzerinde olduğunu belirterek üyelerimiz adına hayırlı olmasını temennisinde bulundu. Belediye Başkanı Sayın Kamil SARAÇOĞLU’na ve Toplu İş Sözleşme komisyonuna teşekkür etti. Toplantıda söz alan Kütahya Belediye Başkanı Kamil SARAÇOĞLU, Sendika yöneticileri ile uzlaşı içinde olduklarını, göreve geldikleri tarihten itibaren çalışanların haklarına riayet ettiklerini maaşlarının zamanında ödendiğini biz çalışanlarımız ile abi kardeş uyumu içinde çalıştıklarını ifade etti.

 


    Belediyede 45 kadrolu, 23 Geçici (mevsimlik) işçi olarak çalışanlarımıza birinci yıl (15.06.2018-14.06.2019 tarihler arası) bürüt 15,86 oranında, ikinci yıl (15.06.2019-14.06.2020 arasında) da ÜFE+TÜFE ortalaması (Bir önceki yılın aynı ayına göre yıllık enflasyon) 1 oranında zam verdiklerini bu verilen zammın helal ve yapılan sözleşmenin hayırlara vesile olmasını dileyerek toplu sözleşme imza altına alındı.

Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: Hizmet, İş, Belediye, ile, 2, Yıllık, Sözleşme, İmzaladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir