Haber Detayı
03 Mart 2020 - Salı 02:35 Bu haber 1382 kez okundu
 
İL GENEL MECLİSİ MART AYI OTURUMLARI BAŞLADI
İl Genel Meclisi Mart ayı oturumları İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz başkanlığında yapılan oturumla başladı.
GÜNDEM Haberi
İL GENEL MECLİSİ MART AYI OTURUMLARI BAŞLADI

İL GENEL MECLİSİ MART AYI OTURUMLARI BAŞLADI

 

 

İl Genel Meclisi Mart ayı oturumları İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz başkanlığında yapılan oturumla başladı. Toplantıda Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Gümüşay ve birim müdürleri hazır bulundular.

 

 

Mart ayı oturumlarının ilk toplantısı Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz’ın İdlib Şehitleri için yaptığı Basın açıklaması ile başladı. Başkan Musa Yılmaz şunları söyledi;

 

 

“Kıymetli hemşerilerim değerli basın mensupları, değerli arkadaşlarım. Geçen hafta mübarek Regaip kandilinde 34 vatan evladını, kahramanımızı şehit verdik. İlimizden de Muhammed YILMAZ kardeşimiz bu kervana katıldı. Ulu camide görkemli, ilimize yakışır bir vakar ve asaletle şehidimizi defnettik. Öncelikle şehit ailelerimize ve asil milletimize meclisimiz adına baş sağlığı diliyorum. Yaralı kahramanlarımıza, gazilerimize acil şifalar temenni ediyorum. Dört milyon mazlumun ve mağdurun yaşadığı bir açık hava hapishanesi konumundaki İdlib’te o mazlum ve mağdurlara kol kanat geren ve belli mutabakatlarla orada bulunan şanlı ordumuzun bu yiğit evlatları kalleşçe şehit edilmiştir. Kahraman ordumuz anında misliyle mukabele etmiş ve şu an itibariyle de bu mukabele devam etmekte olup Suriye rejiminin sahadaki tüm unsurları ve silah tahkimatı tamamen yerli ve milli silahlarımızla imha edilmektedir.

 

 

Değerli arkadaşlar, bu coğrafyada ayakta kalmak özgür ve bağımsız olmak geçmişte olduğu gibi bugün de bedel istemektedir. Türk milleti olarak bu bedeli ödemeye hazır olduğumuzu tüm dünyaya gösterdik. Özgürlüğümüzden istiklalimizden ve istikbalimizden asla taviz vermeyeceğiz. Biliyoruz ki geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de zor günlerimiz olacaktır. Böyle günleri birlik ve dayanışma içinde geçmeyi başardık. Bundan böylede öyle olacak. Her şey apaçık ortadadır ki, Türkiye ve asil milletimiz insanlığın vicdanıdır. Tek sığınağıdır. Bugün her şey gözlerimizin önünde cereyan ediyor ve tarihe tanıklık ediyoruz. On milyondan fazla insanını mülteci yapan tarihe ve atasözlerine mal olan o güzelim Halep’i ve diğer şehirlerini yakıp yıkan kukla katilin destekçilerini hep birlikte görüyoruz. İbretle seyrediyoruz. Bu necip millet dünyanın tüm güçlerinin yapamadığı insanlığı tek başına gösterebilmiş bir millettir. Böyle bir milletin bir ferdi olmaktan, böyle bir medeniyetten beslenmekten daha büyük bir bahtiyarlık olamaz. Bu vesileyle tekrar asil milletimizin ve kahraman ordumuzun başı sağ olsun. Allah ordumuzu muzaffer eylesin.”

 

 

Açıklamanın ardından Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak 2019 yılı faaliyet raporu hakkında sunum yaptı. Yapılan sunumda 2019 yılı İl Özel İdaresi çalışmaları hakkında geniş bilgiler verildi. Sunumun ardından İl Genel Meclisinin Mart ayının ilk toplantısı gündemdeki konuların görüşülmesi ile son buldu.

Kaynak: Editör: Özkan ERVÜZ
Etiketler: İL, GENEL, MECLİSİ, MART, AYI, OTURUMLARI, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir