Haber Detayı
05 Ocak 2018 - Cuma 09:42 Bu haber 3454 kez okundu
 
İşverenler Gediz İçin Buluştu
İŞVERENLERLE “YEREL BULUŞMALAR” GEDİZ GENÇLİK MERKEZİ’NDE GERÇEKLEŞTİ
GEDİZ Haberi
İşverenler Gediz İçin Buluştu

“Yerel Buluşmalar” kapsamında Gediz Gençlik Merkezi’nde Gediz Ticaret ve Sanayi Odası, Gediz O.S.B. Yönetim Kurulu Başkanı, Üyeleri ve işverenler ile istişare toplantısı düzenlendi.
“Yerel Buluşmalar” toplantısı AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, Gediz Belediye Başkanı Dr. Mehmed Ali Saraoğlu, AK Parti Gediz İlçe Başkanı Av. Mesut Yörük, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mesut Naci Cebecioğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gediz OSB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Başol ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gediz Belediye Başkan Yrd. Hakan Arpacı, AK Parti Gediz İlçe Kadın Kolları Başkanı Şule Bilgili, AK Parti Gediz İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ali Akbulut, Belediye Meclis Üyeleri, GEGİP (Gedizli Genç Girişimciler Platformu) üyelerinin katılımıyla Gediz Gençlik Merkezi’nde gerçekleşti.
AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan konuşmasında; “Bizlere göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum. Kütahya’mız ve Gediz’imizle alakalı bir takım hususları dile getirmek amacıyla “Yerel Buluşmalar” adı altında istişare toplantılarıyla sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum.
Ulaşımdan sanayiye, eğitimden sağlığa, Kütahya ve Gediz’de yapılacak projeler hakkında bilgi vererek, amacımız halkımıza en iyi hizmeti ulaştırmaktır” dedi.
Gediz Belediye Başkanı Dr. Mehmed Ali Saraoğlu konuşmasında; “Yerel Buluşmalar” kapsamında düzenlenen toplantılarımızın temel amacı, halkımızın taleplerini not ederek, ilçemizin geleceğine yönelik yeni projeler üzerinde istişarelerde bulunarak, düzenlemiş olduğumuz toplantılarımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum.
Gediz’de her noktada yatırımların devam ettiğini belirten Başkan Saraoğlu; AK Parti iktidar olduğunda Gediz’e ilişkin ilk yaptığı icraatlardan biriside ekonomide, sanayide ve ticarette Organize Sanayi Bölgesi elektrik hatlarının ihalesidir. 2002 şartlarında yapılarak o günden bu güne ilçemizde pek çok şey değişti. Göreve geldiğimiz günden bu yana, Gediz’de kamu, özel sektör ve Belediyemizin yaptığı yatırımlar toplamda 907.2 Milyon TL’ye ulaşmıştır. Ortalama yaklaşık yıllık 64.8 Milyon TL Gediz’e yatırım yapılmıştır.
Gediz’de 2005 yılı sonu itibariyle işyeri sayısı 440, kadın çalışan sayısı 221, erkek çalışan sayısı 2.562, toplamda 2.783 iken, 2017 yılı 9. ay itibari ile işyeri sayısı 847, kadın çalışan sayısı 807, erkek çalışan sayısı 3926, toplamda 4.733’e yükselmiştir.
Gediz Belediyesi’nin 2004 yılında ortalama yıllık bütçe gelirleri 2,5 milyon TL iken, 2017 sonu itibari ile 27 milyon TL’ye ulaşmıştır.
Gediz’de Konut ve işyeri sayıları bakımından 2004 yılı itibariyle konut sayısı 7114, işyeri sayısı 1.272, toplamda 8.386 iken, 2017 sonu itibariyle konut sayısı 12.689 işyeri sayısı 1.819, toplamda konut ve işyeri sayısı 14.508’e ulaşmıştır. Bugün itibari ile devam eden 136 adet inşaat görülmektedir.
Gediz’de sosyal yardımlaşma kapsamında muhtaç ailelere yapılan yardımlar 2004 yılında 52 kişiye 8.700,00 TL yapılan yardım tutarı 2017 yılı sonlarında 100.000,00 TL’ye ulaşmıştır.
Gediz’in gelişme enerjileri bakımından yüksekokulun gelişmesi, turizm yatırımlarının büyümesi ve Organize Sanayi Bölgesi’nin de önemli bir atılımın sağlanmasıyla Gediz çok daha önemli bir ilçe haline gelecektir. Bugüne kadar yaptığımız planlamalar doğrultusunda ilçemizin ihtiyaçlarını karşılayacak, vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunarak, yatırımlarımız aralıksız sürmektedir” dedi.
Başkan Saraoğlu, Gediz’de yapılan ve yapılması planlanan projeler hakkında ayrıntılı bilgi verdi.
Düzenlenen istişare toplantısında görüş ve talepler tek tek not edilirken, Gediz’in geleceğine yönelik projeler üzerinde istişarelerde bulunuldu.

Kaynak: Editör: Hüseyin SAVRAN
Etiketler: İşverenler, Gediz, İçin, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir