Haber Detayı
26 Ocak 2018 - Cuma 14:12 Bu haber 6609 kez okundu
 
Kaçak At Dopinglerini Doktorlara Satıyorlar
Yurda Kaçak Yollarla Soktukları At Dopinglerini Doktorlara Satıyorlar
KÜTAHYA Haberi
Kaçak At Dopinglerini Doktorlara Satıyorlar

Yurda Kaçak Yollarla Soktukları At Dopinglerini Doktorlara Satıyorlar

 

'da, botoks ve hücre yenileme operasyonlarında kullanılmak üzere kaçak olarak yurtdışından getirilen ve piyasa değeri 2 milyon lira olan 177 tüp yarış atı dopingi ele geçirildi. Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı. İhbar üzerine harekete geçen polis, emlakçılık yapan H.A.'nın Cedit Mahallesi'ndeki evi ve iş yerine operasyon düzenledi. Evde ve işyerinde yapılan aramada, yarış atlarında doping olarak kullanılan 2 milyon lira değerinde 177 tüp kimyasal madde ele geçirildi. Aynı zamanda insanlarda botoks yapılırken ve kök hücre yenileme işlemlerinde de kullanıldığı belirlenen doping maddelerinin, bu alanda kullanılmak üzere ve kaçak olarak getirildiği tespit edildi.

DOKTORLARA SATIYORLAR
Emniyet yetkilileri de normalde yarış atlarına doping yapmak için kullanılan kimyasal malzemenin, insanlara botoks ve kök hücre yenilemesi yapan doktorlara satılmak üzere getirildiğini bildirdi. Gözaltına alınan H.A. ifadesinde doping malzemelerinin 'da yaşayan İ.B.'ye ait olduğunu söyledi. Bu ifade üzerine İ.B. de gözaltına alınarak Kütahya'ya getirildi. H.A. işlemlerinin tamamlanmasının ardından çıkarıldığı adliyede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, İ.B. de sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. 'da da 2 hafta önce yine botoks ve hücre yenileme operasyonlarında kullanılmak üzere kaçak olarak Rusya'dan getirilen 127 tüp yarış atı dopingi ele geçirilmişti.

    At dopinglerinin insan üzerinde kullanılıyor Kalıcı hasarlara ve yüz felcine neden olan doping, Yabancı cisim reaksiyonu oluşursa derinin çürümesi ve deride ömür boyu kalacak izler bırakabiliyor.

Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: Kaçak, At, Dopinglerini, Doktorlara, Satıyorlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir