Haber Detayı
27 Aralık 2017 - Çarşamba 11:14 Bu haber 13969 kez okundu
 
KARTOPU İPLİK FİRMASI TAVŞANLI'DA 1500 KİŞİLİK FABRİKA AÇIYOR
KARTOPU İPLİK FİRMASI TAVŞANLI OSB'DE. 1500 KİŞİLİK YENİ İSTİHDAM KAPISI AÇILDI.
KÜTAHYA Haberi
KARTOPU İPLİK FİRMASI TAVŞANLI'DA 1500 KİŞİLİK FABRİKA AÇIYOR

KARTOPU İPLİK FİRMASI ARTIK TAVŞANLI OSB'DE. 1500 KİŞİLİK YENİ İSTİHDAM KAPISI AÇILDI. 

Karbel Şirketler Grubu kuruluşu olan Kartopu firma yetkilileri Tavşanlı’da yatırım yapmak için bir takım görüşmelerde bulundu. Kartopu El Örgü Yünleri yetkilisi Süleyman Karabekir ve beraberindekiler Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara’yı ziyaret ederek Tavşanlı Organize Sanayi Bölgesi'nden en az 100 bin m2 yer tahsisi talebinde bulundu. Görüşmeye OSB yönetim kurulunu temsilen Davut EFE ‘de katıldı.

Tavşanlı Kaymakamlığında gerçekleşen toplantıda firma yetkilileri 3 bin 500 çalışanları bulunduğunu ve Tavşanlı’da da yatırım yaparak faaliyetlerini burada da sürdürmek istediklerini ifade ettiler.

Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara ön tahsis yapmak üzere yatırımcı firmaya Organize Sanayi Bölgesinden yer verileceğini ifade etti. İlk etapta kurulacak fabrikada iplik alanında 750 kişi, daha sonra konfeksiyon bölümünün açılması ile de toplamda 1.500 kişi istihdam edilmiş olacak.

Gerek siyasi gerekse bürokrasi alanında sanayimizin büyümesi ve gelişmesi için bizler yatırımcılarımıza her türlü kolaylığı sağlamaya çalışıyoruz. Dünyanın en büyük iplik fabrikalarından birisi olan firmanın yapacağı yatırım ile bir çok insanımıza yeni iş alanları açılmış olacak. Yatırımın İlçemize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum

Kaynak: Editör:
Etiketler: KARTOPU, İPLİK, FİRMASI, TAVŞANLI'DA, 1500, KİŞİLİK, FABRİKA, AÇIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir