Haber Detayı
02 Ocak 2020 - Perşembe 14:47 Bu haber 4396 kez okundu
 
Kıbleye Karşı Yapılan Tuvalet Yıkıldı
Kıbleye Karşı Yapılan Tuvalet Mahkeme Kararıyla Yıkıldı
KÜTAHYA Haberi
Kıbleye Karşı Yapılan Tuvalet Yıkıldı

Kıbleye Karşı Yapılan Tuvalet Mahkeme Kararıyla Yıkıldı

 

 

 

   Kütahya Merkez Haymeana hatip camii önüne cami dernek yönetimi tarafından 2 yıl önce kıbleye karşı yapılan tuvalet yıkıldı.

 

 

   Cami cemaatinin bir kısmı, Yuba sitesi ve Cumhuriyet mahallesi sakinleri tarafından mahkemeye yapılan itiraz sonrası, 2 yıl süren mahkeme süreci sonunda İzmir Bölge 3. Daire dava mahkemesince  tuvaletlerin yıkım  kararı onayladı. ve 31.12.2019 günü Tuvaletler yıkıldı.

 

 

   Karar sonrasında tekrar eski haline dönen cami süliyeti mahalle sakinlerince sevinçle karşılandı.Tuvaletlerin yıkılmasında emeği geçen Yuba sitesi Başkanı Abdullah Acehan ve Denetçi Rıza Vançin şunları söyledi. "2 yıldan beri yapılan mücadelemiz sonunda kıbleye karşı yapılan Ucube tuvaletlerin yıkılmasını memnuniyetle karşıladık, adalet yerini buldu.

 

    2 yıldan beri kamuaoyu meşgul  eden bu olayın bugün sonuçlanması mücadelemizin ne kadar doğru olduğunu göstermiştir. Bu süreçte bize destek olan Sayı Valimiz,bBelediye Başkanımız, İl müftümüz ve mahalle sakinlerimize ve haber274.net haber sitesinin sahibi Hakan Demirtaş çok teşekkür ederiz."

 

Kaynak: Editör: Hüseyin SAVRAN
Etiketler: Kıbleye, Karşı, Yapılan, Tuvalet, Yıkıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir