Haber Detayı
08 Ocak 2018 - Pazartesi 09:24 Bu haber 2758 kez okundu
 
Koca: İçme sularına ’asit karıştığı’ iddiaları gerçeği yansıtmıyor
Başkan Mustafa Koca: İçme sularına ’asit karıştığı’ iddiaları gerçeği yansıtmıyor
KÜTAHYA Haberi
 Koca: İçme sularına ’asit karıştığı’ iddiaları gerçeği yansıtmıyor

Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca, 2 gün önce ilçede yaşanan asit tankeri kazası sonrası ’yola dökülen asitin içme sularına karıştığı’ yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını dile getirdi.

   Asit tankerinden yola asit dökülmesi olayı sonrası belediye su işleri ekiplerinin gerekli incelemeleri yaptığını belirten Başkan Koca, “Şehir içme suyu depolarımızın da bulunduğu Köprücek köyümüzde iki gün önce yaşanan asit tankerinden yola asit dökülmesi olayı üzerine halkımızı herhangi bir sıkıntı ve tehlikeye düşürecek durum yaşanmaması adına ekiplerimiz alarma geçti. Asit tankerinin asit dökerek ilerlediği 10 kilometre mesafenin bitiş noktası Köprücek köprümüzün üzeri olmuştur.

   Emet Belediyemizin su depoları ise olay yerine 1 kilometreden fazla mesafededir. Ayrıca depolarımıza gelen içme sularımız Sarıayak, Alpınız köyleri hattından geldiği için su şebekemize karışma ihtimalide yoktur. İlçemiz sağlık ekipleri yaptıkları değerlendirmelerde asidin lokal dökülme olduğundan etkisinin olmayacağı belirtildi. Bizler yinede halkımızın sağlığı için her gün gerekli tetkikleri yapmaya devam edeceğiz”dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Koca:, İçme, sularına, ’asit, karıştığı’, iddiaları, gerçeği, yansıtmıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir