Haber Detayı
15 Nisan 2020 - Çarşamba 22:59 Bu haber 1478 kez okundu
 
KÖYDES ÖDENEĞİ 33 MİLYON 800 BİN TL
Kütahya ve ilçelerdeki köylerin altyapı hizmetlerinde harcanmak üzere KÖYDES tarafından tahsis edilen ödenek miktarı belli oldu
GÜNDEM Haberi
KÖYDES ÖDENEĞİ 33 MİLYON 800 BİN TL

Kütahya ve ilçelerdeki köylerin altyapı hizmetlerinde harcanmak üzere KÖYDES tarafından tahsis edilen ödenek miktarı belli oldu. Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (KÖYDES) projesi kapsamında bu yıl Kütahya'ya 33 milyon 800 bin lira ödenek gönderileceğini açıkladı.

 

Musa Yılmaz yaptığı açıklamada "Kütahya’mız için ilimiz için güzel bir haberi sizlerin aracılığı ile sevgili hemşerilerimize duyurmak istiyorum. Biliyorsunuz 2005 yılından itibaren Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu ve Cumhuriyet devrinin en büyük kırsal kalkınma projesi olan KÖYDES projesine her yıl ödenek ayrılmaktadır. Burada öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımıza, Hükümetimize teşekkür ediyorum.

 

Bu ödeneklerin nerelerde kullanılacağı bellidir. 2005 yılından itibaren bu anlamda Kütahya’mıza 218 milyon lira ödenek gelmiş bu ödenekler köylerimizin altyapılarına içme suyu, yol, kanalizasyon gibi hizmetlerine harcanmıştır. Bu senede yani 2020 ödeneği olarak 33 milyon 800 bin lira ilimize tahsis edilmiştir. Büyük oranda tamamladığımız alt yapımızın yanında ilçelerde Sayın Kaymakamlarımız ve İl Genel Meclis üyelerimizle birlikte çalışarak hangi alanlarda kullanacağımızı önümüzdeki günlerde tespit edip yıl içerisinde bu ödenekleri kullanmış olacağız. Kütahya’mıza ilçelerimize ve köylerimize hayırlı olsun diyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Özkan ERVÜZ
Etiketler: KÖYDES, ÖDENEĞİ, 33, MİLYON, 800, BİN, TL,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir