Haber Detayı
10 Haziran 2020 - Çarşamba 12:47 Bu haber 2679 kez okundu
 
KURA ÇEKİMİ İLE PERSONEL ALIMI YAPILDI
Kütahya İl Özel İdaresi Personel A.Ş. tarafından İl Özel İdaresinde istihdam edilmek üzere uygun iş pozisyonlarında yapılan müracaatların değerlendirilmesi sonrasında noter huzurunda yapılan kura çekimi yapıldı
GÜNDEM Haberi
KURA ÇEKİMİ İLE PERSONEL ALIMI YAPILDI

KURA ÇEKİMİ İLE PERSONEL ALIMI YAPILDI.

Kütahya İl Özel İdaresi Personel A.Ş. tarafından İl Özel İdaresinde istihdam edilmek üzere uygun iş pozisyonlarında yapılan müracaatların değerlendirilmesi sonrasında noter huzurunda yapılan kura çekimi yapıldı.

 

Kütahya İl Özel İdaresinin ihtiyaç duyulan iş pozisyonları için 16 – 19 Mart tarihleri arasında alınan iş müracaatı başvuruları sonrasında geçtiğimiz günlerde mülakatlar tamamlandı. Mülakatlar sonrası yapılan değerlendirmelerde Kütahya İl Özel İdaresi tarafından istihdam edilecek uygun kadrolar için tarafsızlık ilkesi doğrultusunda Kütahya İl Özel İdaresi yemekhanesinde Noter huzurunda kura çekimi yapıldı.

 

Kura çekimi öncesi kısa bir konuşma yapan Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak; “Bugün burada bulunmanızın nedeni bir ekmek kapısı, bizim ihtiyacımız olan branşlarda çalışmak için geldiniz. Burada bulunduğunuza göre bizim ihtiyacımız olan branşlarda, pozisyonlarda sizlerin durumları uygundu. Arkadaşlarımız sizleri uygulama sınavına aldılar. Yapılan uygulama sınavında başarılı oldunuz. Hakkaniyetli alım nasıl olması gerekiyorsa öyle bir alım yapmayı gayret ediyoruz. Burası bir devlet kapısı burada kamu görevi yapıyoruz. Kırsalda ki vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek için oralara yol, su, altyapı, kanalizasyon gibi hizmetler götürmek için bir mücadele veriyoruz. Biz öncelikle mülakatı yapmak zorundaydık bize yarayacak olan personelleri beceri olarak görmemiz gerekiyordu. Bizim burada personel yetiştirme şansımız yok. Onun için seçme yapıp sizlerin becerilerini görmek durumundaydık. Sizlerin bunları bilip üzülmemenizi isteriz.” dedi. Konuşmanın ardından 2. Noter huzurunda kura çekimi yapılarak kura da çıkan asil ve yedek personel listesi açıklandı.

 

Kura çekimine Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Gümüşay, 2. Noter temsilcileri, mülakat da başarı gösterip kura'ya girmeye hak kazanan personel adayları katıldı.

Kaynak: Editör: Özkan ERVÜZ
Etiketler: KURA, ÇEKİMİ, İLE, PERSONEL, ALIMI, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir