Haber Detayı
12 Temmuz 2018 - Perşembe 09:33 Bu haber 5413 kez okundu
 
Kütahya Belediyesin'den 2 milyon TL’lik proje
Kütahya Belediyesi’nin 2 milyon TL’lik projesi hayata geçirildi
EKONOMİ Haberi
Kütahya Belediyesin'den 2 milyon TL’lik proje

Kütahya Belediyesin'den 2 Milyon TL’lik Proje

 

Kütahya Belediye ile Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) arasında Kütahya Belediyesi Evliya Çelebi Güneş Enerji Santrali hibe sözleşmesi imzalandı.

 

Kütahya Şehzadeler Güneş Enerjisi Santrali ve Gözlem Evi Projesi’nin faaliyete geçmesi ile birlikte Kütahya Belediyesi ikinci güneş enerji santrali projesi olan Evliya Çelebi Güneş Enerji Santrali’nin çalışmalarına başladı.

 

Zafer Kalkınma Ajansı’nda gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Vekili Veli Oğuz, "Zafer Kalkınma Ajansının faaliyetleri bölgesindeki paydaşların vereceği katkılarla anlam kazanıyor. Başvuru yaparak ve başarılı olarak daha önceki çalışmalarımızda Kütahya Belediyesi ile güzel projelere imza attık. Kütahya Belediyesi ile yenilenebilir enerji anlamında da bu ikinci projemiz olacak. Enerji noktasında, ülkemizin enerji ihtiyacını karşılama noktasında bunlar önemli, örnek ve model projelerdir. Zafer Kalkınma Ajansı ve Kütahya Belediyesinin tecrübeli ekipleri ile beraber bu projeyi de başarıyla uygulayacağımıza eminim. İnşallah bundan sonraki süreçte de daha güzel, daha yeni projeleri beraber gerçekleştirmeyi ümit ediyorum. Kütahya Belediyesi Evliya Çelebi Güneş Enerji Santrali projenin başarısından dolayı Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu ve ekibini tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi.

Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: Kütahya, Belediyesin'den, 2, milyon, TL’lik, proje,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir