Haber Detayı
26 Şubat 2021 - Cuma 11:31 Bu haber 1030 kez okundu
 
KÜTAHYA’DA 250 HEKTARLIK ORMAN ALANINDA “SIKLIK BAKIMI”YAPILIYOR
KÜTAHYA’DA 250 HEKTARLIK ORMAN ALANINDA “SIKLIK BAKIMI”YAPILIYOR KÜTAHYA ORMAN BÖLGE MÜDÜRÜ HASAN KESKİN “GELECEK NESİLLERE DAHA SAĞLIKLI VE DAHA ZENGİN BİR ORMAN BIRAKMAK İSTİYROUZ”
KÜTAHYA Haberi
KÜTAHYA’DA 250 HEKTARLIK   ORMAN ALANINDA “SIKLIK BAKIMI”YAPILIYOR

KÜTAHYA’DA 250 HEKTARLIK   ORMAN ALANINDA “SIKLIK BAKIMI”YAPILIYOR
KÜTAHYA ORMAN BÖLGE MÜDÜRÜ HASAN  KESKİN “GELECEK NESİLLERE DAHA SAĞLIKLI VE DAHA ZENGİN BİR ORMAN BIRAKMAK İSTİYROUZ”
 
 
     İHSAN  TUNÇOĞLU  SABAH  KÜTAHYA’DA
 
 
Türkiye’de en fazla ormanlık alana sahip iller arasında yer alan Kütahya-Domaniç Ormanlarında ,Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından “sıklık bakım çalışmaları” aralıksız sürdürülüyor.
 
Kütahya Orman Bölge Müdür hasan Keskin konu hakkında şu açıklamada bulundu: “ Orman alanlarında uygulanan sıklık bakımı çalışmaları ile ağaçların daha sağlıklı, daha canlı olmaları sağlanırken ışık ve hava ihtiyaçlarının da asgari düzeyde giderilmesi hedefliyoruz.
Domaniç Orman İşletme Müdürlüğü Dereçarşamba Orman İşletme Şefliği sınırlarında 2021 yılı programında bulunan 250 hektarlık sıklık bakımı sahalarında yapılan çalışmaları yerinde inceliyoruz.Çalışmalar başarılı bir şekilde devam ediyor.Görevli Personelimize teşekkür ediyor,kolaylıklar diliyorum şeklinde konuşan Bölge Müdürü Keskin sözlerine devamla: “Sıklık bakımı çalışmalarımızla  Orman ürünlerimizi kendi haline bırakmayıp, planlı müdahalelerle gelişmesini sağlıyoruz Çalışmalarımız ile meşcerenin kalitesini yükselterek emniyetini sağlıyor ve gerekli önlemleri alarak ormanlarımızı bakımlı hale getiriyoruz.
 
Bakımlarımızla öncelikle hasta, yaralı, cılız, ölmüş ya da ölmek üzere olan bütün meşcere elemanlarını sahadan uzaklaştırdıktan sonra; tüm orman ürünlerinin daha iyi koşullarda yaşayabilmesi için; yer, ışık ve hava temin ediyoruz. Böylece yarınlara sağlıklı ormanlar taşınmasında önemli bir adım atmış oluyoruz” dedi.
Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: KÜTAHYA’DA, 250, HEKTARLIK, , , ORMAN, ALANINDA, “SIKLIK, BAKIMI”YAPILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir