Haber Detayı
12 Haziran 2018 - Salı 11:05 Bu haber 5325 kez okundu
 
Kütahya'da Bir Anne Oğlu İçin 60 Kilo Verdi
Kütahya'da Bir Anne Oğlu İçin 60 Kilo Verdi
SAĞLIK Haberi
Kütahya'da  Bir Anne Oğlu İçin 60 Kilo Verdi

Kütahya'da  Bir Anne Oğlu İçin 60 Kilo Verdi

 

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesine giden Ferda Tekin (40), yapılan tetkiklerin ardından gastrik bypass ameliyatı oldu. Ameliyat öncesi 120 kilo olan ve dizindeki ağrı nedeniyle yürümekte zorlanan Tekin, hızla kilo vermeye başladı.

 

"Oğlum zayıflamamı istiyordu"

 

6 ay içerisinde 120 kilodan 60 kiloya düşen Ferda Tekin, "Oğlum, kilolarım sebebiyle sürekli benim zayıflamamı istiyordu. Yani zayıflamamı oğlum istiyordu. Sonunda başardım" dedi.

 

Önceden diz ağrılarından dolayı yürümekte dahi zorluk çektiğini söyleyen Ferda Tekin, “Önceden yürüyemezdim ama şimdi milli bir atlet gibi koşarım. En büyük hayalim de yürümekti. Son bir yılda hiç durmadan yürüyorum. Hastaneye başvurdum ve tetkiklerin yapılmasının ardından ameliyat yapılması kararlaştırıldı. Ameliyat öncesi çok düşündüm ama sağlığım daha önemliydi ve oğlum için başarmam gerekiyordu. Artık yürüyemez hale gelmiştim ve ameliyat olmaya karar verdim. Obezite kaynaklı bir çok hastalık vardı bende. Ben son 10 yıldır hep obezite hastasıydım. 10 yıl boyunca rejimdi, kremdi, limonlu su ve çeşitli yöntemlerle kilo vermek için uğraştım ancak başarılı olamadım. Ama bilemedim ki doktorlarımız var. Biz kendimizi doktorlarımıza teslim etmemiz gerekiyormuş. Geçirdiğim ameliyatlar sonrası doktorum sayesinde 120 kilodan 59 kiloya kadar düştüm. Şuan mutluyum çok mutluyum” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Hüseyin SAVRAN
Etiketler: Kütahya'da, , Bir, Anne, Oğlu, İçin, 60, Kilo, Verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir