Haber Detayı
19 Aralık 2017 - Salı 10:28 Bu haber 3231 kez okundu
 
Kütahya’da FETÖ/PDY’den bin 713 kişi hakkında işlem yapıldı
Vali Ahmet Hamdi Nayir: Kütahya’da FETÖ/PDY’den bin 713 kişi hakkında işlem yapıldı
- Haberi
 Kütahya’da FETÖ/PDY’den bin 713 kişi hakkında işlem yapıldı

     Soruşturmalar kapsamında bin 110 devlet memuru hakkında ihraç kararı alındığını belirten Nayir, "Bugün itibariyle emniyet bölgemizde o günden bugüne kadar 1713 kişiyle ilgili işlem yapılmış, gözaltına alınmışlar. Bunlardan 516’sı tutuklanmış, 787 tanesi de adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, davaları devam ediyor.

     Bin 713 kişinin 808’i sivil şahıs, 905’i de kamu kurum ve kuruluşlarında olanlar. Jandarmamızın aynı dönem içerisinde 427 kişi hakkında işlem yaptığını görüyoruz. Bunlardan 24’ü tutulanmış, 195’i de adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış. Yine jandarma bölgemizde 239 kişi sivil şahıs, 188 kişi kamu kurum ve kuruluşlarda. Bu kadar geniş çaplı bir faaliyeti ve eksik kadroyla yapma başarısına ulaştı bizim emniyetimiz ve jandarmamız. 1400’lere varan rakamlarımızdan bir ara 800’lere düştük polis olarak. Şu an itibariyle kamu personelinden bin 110 devlet memuru hakkında ihraç kararı alındı.

    Şu an itibariyle görevi başında olmasında sakınca gördüğümüz 176 kişi var. Yapılan itirazlarla, yapılan değerlendirmede de hata olabileceği ihtimaliyle, ‘Biz bunu kamu görevinden ihraç etmişiz, tekrar göreve almalıyız’ dediğimiz 16 kişi var. Bu hem idari yönden hem de kolluk birimlerimiz ve adliyemiz açısından çok büyük bir çalışma. Adliyemiz bu konuda çok yoğun bir gayret, büyük bir duyarlılık gösterdi. Hakimlerimiz, savcılarımız çok üstün bir performansla haklıyı, haksızı ayırt etme, bir yanlışlık yapmayalım gayreti içerisinde çalıştılar. İnşallah bir daha böyle bir sıkıntı yaşamayız ama böyle bir hadiseden sonra alınması gereken dersler konusunda da zannediyorum ki herkes kendi çapında dersini aldı ve bundan sonraki güzergahımızda da bunlar bize yol göstermiş olacak" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Kütahya’da, FETÖ/PDY’den, bin, 713, kişi, hakkında, işlem, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir