Haber Detayı
02 Ocak 2018 - Salı 09:58 Bu haber 2698 kez okundu
 
Kütahya'da Mekkenin Fetih programına Yoğun ilgi vardı
Anadolu Gençlik Derneğinin düzenlediği Mekkenin Fethi ve Kudüs Gecesi programına Kütahya halkı yoğun ilgi gösterdi.
KÜTAHYA Haberi
Kütahya'da Mekkenin Fetih programına Yoğun ilgi vardı

 

Kütahya'da Mekkenin Fetih programına Yoğun ilgi vardı.Anadolu gençlik derneğinin düzenlediği geceye Kütahya halkı yoğun ilgi gösterdi.

Dumlupınar Kapalı Spor Salonu’ndaki etkinliğe MHP eski milletvekillerinden Seydi Karakuş, Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürü Zülkanri Yeldemez, İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Davut Ezen, eski belediye başkanlarından Süleyman Canan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Evliya Çelebi Mehter Takımı’nın gösterisinin andından sahneye çıkan minik semazenler, izleyicilere heyecanlı anlar yaşattı.

Anadolu Gençlik Derneği Kütahya Şube Başkanı Erol Taşkın, programda yaptığı konuşmada, tüm Müslümanların kıblesi olan Kabe’nin bulunduğu, şehirlerin anası Mekke şehrinin fethini özellikle genç nesle her yıl tekrar tekrar hatırlatmanın önemli olduğunu kaydetti.

Taşkın, "Mescid-i Aksa müslümanların ilk kıblesidir. Kudüs Mekke’den sonra en eski şehridir. Kudüs peygamberler şehridir" dedi.

Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, "Yer yüzünde ibadet maksadı ile inşa edilen ilk mecsit Kabe-i Muazzamadır. Mekke’nin fethi İslam tarihi açısından çok önemlidir. Bizim bu günü her zaman hatırlamamız ve hatırlatmamız gerekir" diye konuştu.

Konuşmaların ardından mehter takımı ve çocuk semazenler gösteri yaptı.

İstanbul Eminönü Camii İmam Hatibi Ferruh Muştuer, Kütahya Ulu Camii Müezzini Mehmet Ali Sarı Kur’an-ı Kerim tilaveti izleyicileri gözyaşlarına boğdu.

 

Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: Kütahya'da, Mekkenin, Fetih, programına, Yoğun, ilgi, vardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir