Haber Detayı
29 Ocak 2021 - Cuma 16:10 Bu haber 1193 kez okundu
 
KÜTAHYA’NIN ÜNLÜ YONCALI KAPLICALARINA “ŞİFA KENT PROJESİYLE SPOR TESİSLERİ” YAPILIYOR
KÜTAHYA’NIN ÜNLÜ YONCALI KAPLICALARINA “ŞİFA KENT PROJESİYLE SPOR TESİSLERİ” YAPILIYOR
KÜTAHYA Haberi
KÜTAHYA’NIN ÜNLÜ YONCALI KAPLICALARINA  “ŞİFA KENT PROJESİYLE SPOR TESİSLERİ” YAPILIYOR

KÜTAHYA’NIN ÜNLÜ YONCALI KAPLICALARINA  “ŞİFA KENT PROJESİYLE SPOR TESİSLERİ” YAPILIYOR

İHSAN  TUNÇOĞLU  SABAH   

Kütahya’nın dünyaca ünlü şifalı kaplıcası Yoncalı’ya “Şifa kent projesi” ile Spor tesisleri yapılacağı açıklandı
 Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık,Yoncalı Şifa Kent Projesi kapsamında yapılması planlanan spor tesislerinin kamu kaynakları ile realize edileceğini ifade etti.

ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLADI

 Tesislerin 300 gün içerisinde tamamlanacağını söyleyen Başkan Işık; “Kütahya Belediyesi Yoncalı Şifa Kent Projesi kapsamında, göreve geldiğimiz günden bu yana ciddi çalışmalarımız oldu. Daha önce de kamuoyu ile paylaştığımız şekli ile toplam 200 dekarlık bir alanda 11 parselin Kütahya Belediyesi adına tapu tescili yaptıktan sonra, Şifa Kent Projemiz kapsamında özellikle futbol takımlarının antrenman yapabilecekleri sahalara dönüştürülmesiyle ilgili çalışmalarımız başlattık. Bu arada Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun (ASKF) daha önceden yaptığı projeden de yola çıkarak söz konusu parsellerden birinin 25 dekar toplam alanda bir nizami iki tane de antrenman sahası olmak üzere 3 çim saha yapımı konusunda çalışmalarımız başladı” dedi.

VALİMİZİN TEKLİFİ İLE TAHSİS GÜNDEMİMİZE GELDİ

Kütahya Valisi Ali Çelik’in teklifi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün projeyi değerlendirmesi gündeme geldiğini hatırlatan Başkan Işık, “Sayın Valimizin teklifi doğrultusunda, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz aracılığıyla, söz konusu projenin değerlendirilmesi için arazilerin tahsisi gündemimize geldi. Bu tahsis ile ilgili çalışmalarımız komisyon ve meclis çalışmaları şeklinde devam ederek, meclisin onayı ile birlikte Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze 25 yıl süre ile tahsis edilmesi kararlaştırıldı. Valimizin girişimleri ile Gençlik ve Spor Bakanlığımız bütçesinden kaynak ayrılarak söz konusu sahaya spor tesislerinin yapılmasına ilişkin  ihale yapıldı” dedi.

25 YIL SÜRELİĞİNE TAHSİS YAPILDI

Başkan Işık, imzalanan protokol gereğince bahsi geçen tesislerin yapılacağı 25 bin metrekarelik taşınmazın 25 yıllığına tahsisi yapıldığını söyledi. Başkan Işık, “28 Ocak 2021 tarihi itibariyle Kütahya Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Kütahya Valiliği arasında bir protokol imzalandı. Bu protokol kapsamında çalışmaların devamı başlatılmış oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Protokolün esası söz konusu bölgede, Yoncalı Mahallemizde 440 ada, 1 parseldeki 25 bin 101 metrekarelik taşınmazın, 25 yıl süre ile belirlenen imar şartlarında spor tesisi yapılmak üzere spor müdürlüğümüze tahsis edilmesi ve projenin yapılması içeriklidir” dedi.

KAMUOYUNU DOĞRU BİLGİLENDİRMEK GEREKİYOR

Başkan Işık yapılan haberlerde Kütahya Belediyesinin adının geçmediğini, ancak kamuoyuna doğru bilgilendirme yapılması gerektiğini söyledi. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Medyaya yansıyan ancak, Kütahya Belediyesinin adının dahi geçmediği bazı yayınların, doğru bilgilendirme ile kamuoyuna açıklama gereği ihtiyacı ortaya çıktı. Emeği geçenler teşekkür ederek, şehrimizin böyle bir yatırıma kavuşmasından inanıyorum ki herkes istifade edecektir. Tahsis ettiğimiz alanın bugünkü rayiç bedeli 6 milyon TL civarındadır. Üzerine de bu rakama yakın miktarda yatırım yapılıp 15 milyon TL’lik yatırımı şehrimize kazandırmış olacağız. Söz konusu tesisler Kütahya Belediyesi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ortaklığında Kütahya’ya kazandırılacak tesislerdir. Sayın Valimize teşekkür ediyorum. Tesisler en geç 300 gün içinde Kütahya’ya kazandırılmış olacak” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KÜTAHYA’NIN, ÜNLÜ, YONCALI, KAPLICALARINA, , “ŞİFA, KENT, PROJESİYLE, SPOR, TESİSLERİ”, YAPILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir